Zachęta dla prześladowanych chrześcijan w okresie Bożego Narodzenia

Za około dwa miesiące będziemy świętowali Boże Narodzenie - i z tej okazji do 30 listopada mają Państwo możliwość wysłania życzeń świątecznych do chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Nagraj krótkie wideo, jak poniżej i zachęć swoich braci i siostry na Bliskim Wschodzie!

 

Zachęta dla liderów i pastorów w Syrii

 

Jak Chrześcijanie cierpią z powodu prześladowań na Bliskim Wschodzie

Nasi bracia i siostry z Bliskiego Wschodu cierpią z powodu różnych form prześladowań. W wielu krajach kościoły są monitorowane, a chrześcijanie są dyskryminowani w pracy, przez władze i w życiu prywatnym. Zwłaszcza chrześcijanie pochodzenia muzułmańskiego nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary nigdzie na Bliskim Wschodzie z obawy, że ich rodzina i otoczenie będzie im grozić, bić, wypierać się ich, a nawet zabijać, jeśli odkryją ich wiarę w Jezusa.

Ponadto, na przykład w Egipcie, śmiertelne zamachy mają na celu wzbudzenie strachu w społeczności chrześcijańskiej. A ludzie w Iraku wciąż są zajęci odbudową swoich domów, które zostały zniszczone przez IS.

Szczególna zachęta na Boże Narodzenie

Dla wielu ludzi okres Bożego Narodzenia to najwspanialszy czas w roku - świętujemy największy cud w historii: Jezus, Syn Boży, stał się człowiekiem, aby nas zbawić. Ale nie obchodzimy tego święta sami, lecz razem, jako jedna wspólnota, jako jedno ciało - i rozproszeni po całym świecie. Czy to w wolności, czy w prześladowaniu.

Dlatego do 30 listopada wyślijcie świąteczne życzenia swoim prześladowanym braciom i siostrom na Bliskim Wschodzie. Pokażcie im, że myślicie o nich, zwłaszcza w czasie Bożego Narodzenia; przypomnijcie waszym braciom i siostrom powód ich nadziei i radość, która trwa nawet w trudnych czasach: Narodziny Jezusa.

Zrób to za pomocą filmu wideo, czytając fragment Biblii z przesłaniem świątecznym (Galacjan 4:4-7). Zostanie ona następnie umieszczona przez naszych partnerów na Bliskim Wschodzie na wyznaczonej stronie na Facebooku i w ten sposób udostępniona naszym prześladowanym braciom i siostrom.

Instrukcja dotycząca nagrania

  •     Prosimy o zapewnienie maksymalnej długości 45 sekund.
  •     Nagrywaj wideo w formacie portretowym.
  •     Kadruj tylko jedną osobę na raz, nawet jeśli jest to grupa.
  •     Przeczytaj z Biblii List do Galacjan 4:4-7 po niemiecku.
  •     Jeśli to możliwe, zrób tło w stylu świątecznym, na przykład z wieńcem adwentowym, choinką, świeczkami itp.
  •     Proszę nie wspominać o Open Doors; upewnij się, że w filmie nie ma żadnych odniesień do Open Doors.
  •     Zakończ "Wesołych Świąt".
Twoja zachęta dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie
Abyśmy mogli skorzystać z Twojej zachęty, proszę postępuj zgodnie ze wskazówkami powyżej i dodaj swój załącznik do pliku.
p>Tak, zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przechowywanie moich danych. Mam świadomość, że w każdej chwili mogę nieodpłatnie odwołać zgodę na przechowywanie danych, wysyłając e-mail na adres info@opendoors.pl.

.

Zgromadzone dane osobowe będą przechowywane w celu przekazania „zachęty“. Imię i nazwisko oraz kraj zostaną opublikowane wraz z tekstem zachęty i załączonym plikiem na stronie kampanii zachęcającej na Facebooku.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.