Bądź aktywny

DZIECI prześladowanego Kościoła

PODARUJ DZIECIOM NADZIEJĘ

 

 

Prześladowania kształtują życie dzieci, a Boże Narodzenie jest naznaczone dodatkowym niebezpieczeństwem. Ale w tym roku możesz dać dzieciom dar nadziei.

Piętnastoletnia  Valentina jest w domu na Boże Narodzenie. To wyjątkowe, ponieważ nie widziała swojej rodziny od ponad roku. 

Niestety chwila radości będzie krótka. 

Wkrótce Valentina pojedzie na 15 godzin do Centrum Dziecięcego Open Doors w Kolumbii, gdzie mieszka i chodzi do szkoły. Dlaczego? Ponieważ jest to dla niej zbyt niebezpieczne, aby zostać w domu. Valentina mieszkała w swojej społeczności z rodziną: rodzicami i rodzeństwem - siostrą i młodszym bratem. Jednak w obliczu prześladowań, jakie znosili z powodu pójścia  za Jezusem, jej rodzice postanowili wysłać ją do Centrum dla Dzieci.  Pozwala  to dzieciom prześladowanych chrześcijan w tym kraju otrzymać edukację i wsparcie duchowe, psychologiczne i emocjonalne, a także zapewnia imbezpieczeństwo.

W tej części Kolumbii rdzenna społeczność Páez jest wrogo nastawiona do chrześcijan. Dziewczęta są narażone na napaść seksualną, handel ludźmi i przymusowe małżeństwa. Chłopcy są rekrutowani przez przestępcze grupy partyzanckie, a ponieważ ojciec Valentiny, Francisco, jest przywódcą kościoła – jest ona głównym celem prześladowań. 

Dzieci prześladowanego Kościoła
Dzieci na całym świecie spotykają się z prześladowaniami, które są dla nich bardzo dotkliwe i surowe.

Decydując się na wysłanie Valentiny do szkoły 

Oddzielenie od rodziców jest okrutną taktyką prześladowań stosowaną wobec chrześcijańskich dzieci na całym świecie. W 84% krajów, w których prześladowania są najbardziej dotkliwe, dzieci mogą być oddzielone od rodziców. Czasami jest to wymuszone - dziecko jest odbierane rodzinie. Czasami jest to jedyny wybór. 

"Powiedziano nam, że nie mamy prawa do edukacji ani opieki zdrowotnej" - powiedział Francisco. "Byliśmy zdesperowani. Musieliśmy wyciągnąć nasze dzieci". Po rozmowie w rodzinie Francisco i Luz – matka Valentiny postanowiła poprosić o  wsparcie i wysłać córkę do Centrum Dziecięcego. 

Chociaż na początku trudno było opuścić rodzinę, a zmiana była radykalna, Valentina cieszy się czasem spędzonym w Centrum Dziecka: "Byłam trochę smutna, ponieważ tęskniłam za nimi, ale teraz nie chcę już stąd wyjeżdżać. Czułam, że nie mam wolności tam, gdzie mieszkam, i zawsze chciałam się stamtąd wydostać". 

W ciągu czterech lat spędzonych w Centrum Dziecięcym życie Valentiny radykalnie się zmieniło. Według dziewczyny pobyt w Centrum Dziecięcym uratował jej życie na wiele sposobów: "Nie wiem, czy byłabym bezpieczna, gdybym pozostała  z rodziną." Opuszczenie domu nie tylko uchroniło ją przed werbowaniem przez partyzantów, ale także zmotywowało ją do chodzenia za Chrystusem i rozwinęło umiejętności artystyczne, z których nie zdawała sobie sprawy. 

Dzięki wsparciu darczyńców Open Doors była w stanie przejść operację serca, która wpłynęła na jej zdrowie i życie. Pomimo tęsknoty za rodziną, Valentina przyznaje, że taki jest Boży plan dla jej życia: "Cóż, zawsze rozumiałam, że wszystko w tym życiu ma swój cel..." Oczywiście bardzo tęskni za rodziną i dlatego Boże Narodzenie staje się czasem spotkania z bliskimi. 

Powrót do domu na Boże Narodzenie 

Boże Narodzenie przynosi Ci spokój ducha, widząc swoją rodzinę całą i zdrową. Dla Valentiny jest to czas na spędzenie czasu z najbliższymi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i powrotem do Centrum dla Dzieci. "Dla mnie najlepsze Boże Narodzenie jest wtedy, gdy jestem z rodziną" - mówi.  Święta to czas, aby powrócić do lokalnego kościoła i cieszyć się wspólnym uwielbianiem, postem i chwaleniem Boga. 

Na całym świecie istnieje ciągła potrzeba ochrony i zapewnienia opieki dzieciom dotkniętym prześladowaniami. Valentina została wysłana do Centrum Dziecięcego Open Doors, gdzie jest bezpieczna i zdobywa wykształcenie.  Boi się o swoją rodzinę, ale ma nadzieję na przyszłość.  

W te Święta Bożego Narodzenia radość Valentiny zostanie przyćmiona przez niebezpieczeństwo bycia w domu. Dzieci na całym świecie spotykają się z prześladowaniami, które są dla nich bardzo dotkliwe i surowe.  

Mamy nadzieję, że Wasz dar modlitwy i nadziei może zapewnić bezpieczeństwo duchowe, ale i bezpieczeństwo materialne, szkołę i przyszłość dzieciom prześladowanego kościoła. 

Proszę, módlcie się za Valentinę i wiele innych prześladowanych dzieci w te Święta Bożego Narodzenia 

  • Módlcie się za jej przyszłość i przyszłość następnego pokolenia. Niech Bóg  skieruje ich serca i umysły na Niego, aby się nie zniechęcili. 
  • Módlcie się za ich rodziny. Niech Bóg chroni ich wspólnoty i umacnia ich wiarę pośród walki, z którą zmagają się na co dzień. 
  • Niech Bóg przemieni serca tych, którzy prześladują chrześcijan. 
  • Módlcie się za Centrum Dziecięce Open Doors w Kolumbii i chwała Bogu za pracę wykonywaną w tym miejscu. 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

WESPRZYJ DZIECI PRZEŚLADOWANEGO KOŚCIOŁA

PAMIĘTAJCIE! Wspierając PROJEKTY pomocowe Open Doors wspieracie dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, którzy cierpią z powodu prześladowań. Wasza  pomoc  materialna daje im szansę i nadzieję na lepsze jutro. ZRÓB PREZENT NA ŚWIĘTA DZIECIOM z PRZEŚLADOWANEGO KOŚCIOŁA.

Za Wasze dobre serca, DZIĘKUJEMY!

Niech Bóg Wam wynagradza i wspiera! AMEN!

 

WESPRZYJ TERAZ

CYTAT Z PISMA ŚWIĘTEGO O DZIECIACH:

„Niechaj cię nikt nie lekceważy z powodu młodego wieku; ale bądź dla wierzących wzorem w postępowaniu, w miłości, w wierze, w czystości.” (1 Tm 4,12)

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.