Bądź aktywny

DZIECI PRZEŚLADOWANEGO KOŚCIOŁA

Spełnij świąteczne życzenie Ezany i Fasila

Gdybyś zapytał Ezana i Fasila* (bliźniaków z Etiopii) o czym marzą na Święta Bożego Narodzenia, ich odpowiedź mogłaby Cię zaskoczyć... Ci siedmiolatkowie nie tęsknią za zabawkami, jak inne dzieci, pragną tylko jednego - bezpiecznego dzieciństwa.

Zastanawiasz się, na jakie niebezpieczeństwo narażeni są chłopcy i dlaczego ich życzenie jest tak odmienne od tych, które zwykle składają sobie dzieci na święta? Otóż smutna prawda jest taka, że pomimo tak młodego wieku Ezana i Fasil doświadczyli prześladowania za wiarę. Stało się to ich codziennością i zapomnieli już czym jest normalne życie - normalne dzieciństwo. 

JAK WYGLĄDA ŻYCIE W ETIOPII?

W wiosce w południowej Etiopii, w której mieszkają bliźniacy, chrześcijanie są nieustannie atakowani przez radykalnych muzułmanów. W ostatnie Boże Narodzenie zaatakowali oni kościół Ezany i Fasila, rzucając w niego kamieniami, a wierzących brutalnie pobili. Jak wspomina Ermias* - ojciec bliźniaków - "bite były nawet nasze dzieci”.

„Kiedy wysyłaliśmy dzieci do szkoły, martwiliśmy się o ich bezpieczeństwo każdego dnia” – wspomina Ermias. „Serce mi pęka na myśl o tym, że nasze dzieci są prześladowane z powodu wiary w Jezusa. Kiedyś tak nie było, kiedyś można było swobodnie oddawać cześć Bogu, ale teraz… teraz to niemożliwe. 

SPEŁNIJ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIE EZANY i FASILA

Dzieci takie jak Ezana i Fasil są bezbronne wobec prześladowań jakie je spotykają. Spraw, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem radości i wytchnienia od codziennych problemów. Niestety najmłodsi bardzo często nie mogą liczyć na pomoc organizacji charytatywnych. Głównie ze względu na niebezpieczeństwo i trudności z dotarciem do nich przez konwoje pomocowe. Twoje wsparcie może naprawdę zmienić ich życie...

Z Twoją pomocą Open Doors wspiera szkoły prowadzone przez lokalnych partnerów kościelnych. Te szkoły są bezpiecznymi miejscami, w których chrześcijańskie dzieci mogą się uczyć oraz rozwijać duchowo i emocjonalnie. Tworzą również "pomost" między społecznością chrześcijańską, a innymi ludźmi, pomagając i oferując naukę także osobom innych wyznań.

"Ludziom podoba się fakt, że oferujemy bezpłatną edukację ubogim" - powiedział pastor Yohannes*, który prowadzi Kościół, do którego uczęszcza Ezana i Fasil. "Dzięki temu nienawiść, jaką ludzie żywili wobec nas, zamienia się we wzajemny szacunek. Rodziny, które rzucały kamieniami w nasz kościół, teraz wysyłają swoje dzieci do naszej szkoły!" – zaznacza pastor.

Nowa szkoła, nowe problemy

Obecnie Ezana i Fasil uczęszczają do szkoły wspieranej przez Open Doors. Niedługo kończą w niej edukację i jeśli przeniosą się do innej placówki, bliźniakom znów grozi niebezpieczeństwo. 

Twoja modlitwa i wsparcie finansowe mogą pomóc w rozbudowie szkoły, aby Ezana, Fasil i inne chrześcijańskie dzieci, mogły w niej pozostać i mogły czuć się bezpiecznie. Wspierając dajesz im nie tylko nadzieję, ale i realną szansę na lepsze jutro. Niech to będzie Twój świąteczny prezent!

„I powiedział do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam wielką radość, która będzie udziałem całego ludu.” Łukasza 2:10

JAK MOŻESZ POMÓC?

Realne działanie może odmienić czyjeś życie. Bez Twojej pomocy nie będzie to możliwe, dlatego też prosimy o wsparcie naszych projektów, aby dzieci takie jak Ezana i Fasil nie musiały obawiać się tego co przyniesie kolejny dzień, jak będzie wyglądało ich życie i czy będą mogli czuć się bezpiecznie nie tylko na Święta, ale i przez cały rok. 

Czy wiesz, że…

  • KAŻDE 150 ZŁOTYCH - może zapewnić prześladowanemu dziecku doradztwo w zakresie traumy, przynosząc nadzieję i uzdrowienie.
  • KAŻDE 300 ZŁOTYCH - może zapewnić niezbędną żywność trzem rodzinom dotkniętym brutalnymi prześladowaniami.
  • KAŻDE 450 ZŁOTYCH - może zapewnić roczne wykształcenie prześladowanemu dziecku i dać mu szansę na lepszą przyszłość.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę i pomoc dzieciom prześladowanego Kościoła. Niech ten czas oczekiwania na Boże Narodzenie będzie czasem radości, miłości i nade wszystko spokoju. Niech bycie dla kogoś będzie wyrazem naszej solidarności i troski o drugą osobę. 

 

Wpłat można dokonywać online tutaj:

WPŁAĆ ONLINE JUŻ TERAZ

lub przelewem tradycyjnym:

Prosimy o wskazanie celu "Dzieci prześladowanego Kościoła" podczas przekazywania darowizny.

BANK PKO BP
PRZELEWY KRAJOWE PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
PRZELEWY ZAGRANICZNE BIC/Swift: BPKOPLPW

 

 

Chciejmy pamiętać w naszych modlitwach o dzieciach, które są prześladowane, aby czas Bożego Narodzenia był czasem pokoju ich serc, ale też wiary w to, że nie są same. 

* Imiona zostały zmienione ze względów bezpieczeństwa

 

Niech Bóg Wam błogosławi. 
Zespół Open Doors Polska

"Lecz Jezus powiedział: Zostawcie dzieci i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie, bo do takich należy królestwo niebieskie." Mateusza 19:14

Zobacz również

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.