Iranian woman

Jedna iskra: wiara Suraidy doprowadziła wielu do Jezusa w czasie Ramadanu

Po tym, jak Suraida przyjęła wiarę chrześcijańską w wieku 60 lat, dzieli się Bożą miłością ze swoją rodziną obserwując, jak Bóg działa w cudowny sposób - szczególnie w czasie Ramadanu. Mimo że ona i jej mąż są prześladowani z powodu swojej wiary, to nadal dzielą się Ewangelią. Prosimy, módlcie się za nich w tym Ramadanie, aby mogli opowiadać innym o Chrystusie. Wszystkie imiona w tym artykule zostały zmienione, a zdjęcia mają charakter poglądowy.

Suraida nawróciła się około siedem lat temu, kiedy jej siedmioletnia wnuczka zaprosiła ją na spotkanie modlitewne.

"Kiedy się o tym dowiedziałam, od razu byłam przeciwna, bo wiedziałam, że ich wiara różni się od mojej religii."

Na spotkaniu ktoś dał jej Biblię. Chociaż była zaskoczona, że jest ona napisana w jej lokalnym języku, nigdy nie zadała sobie trudu, aby ją przeczytać.  

Pewnego dnia jednak poważnie zachorowała. Wnuczka poradziła jej, aby udała się do pobliskiego punktu medycznego, który również był prowadzony przez chrześcijan.  

Poszła, otrzymała lekarstwa i ktoś się za nią pomodlił. "Ktoś pomodlił się za mnie, ale nie tak, jak modlą się muzułmanie" - wspomina Suraida. "Modliła się, aby Isa Almasih (Jezus) mnie uzdrowił". Kiedy wróciła do domu, otworzyła Biblię, a kiedy ją przeczytała, została uzdrowiona!

 

woman in iran

 

"Tego dnia zostałam chrześcijanką" - mówi. "Bóg był dla mnie dobry, odkąd pojawił się w moim życiu. Dał mi wszystko, czego potrzebowałam".  

Od tamtego dnia jej miłość do Słowa Bożego stale rośnie. Dzięki Waszym modlitwom i wsparciu, lokalni partnerzy Open Doors zapewnili jej szkolenie biblijne, podczas którego nauczyła się także, jak prowadzić studia biblijne dla innych. Teraz sama opowiada innym o Biblii w swoim domu.

Módl się:

  • Aby Bóg wysłuchał modlitw Suraidy za jej rodzinę; prosi ona nas o modlitwę, aby jej brat, ojciec jej siostrzeńca, również nawrócił się do Jezusa
  • Bożą ochronę dla wierzących w czasie Ramadanu oraz o to, by Bóg otworzył więcej możliwości dzielenia się Ewangelią
  • Za lokalnych partnerów Open Doors, którzy prowadzą szkolenia dla wierzących takich jak Suraida, aby wyłoniło się więcej liderów, którzy będą prowadzić nowych chrześcian