Napisz list do Saghar z Iranu

Strach sparaliżował Saghar, gdy cztery lata temu funkcjonariusze sił bezpieczeństwa wtargnęli do jej domu. Saghar uczestniczyła w seminarium, które miało ją przygotować na taką sytuację. Wkrótce potem udało jej się opuścić Iran i obecnie mieszka za granicą. Pamięć o nalocie policji prześladuje Saghar do dziś.
Napisz do Saghar wiadomość. Pokaż, że o niej pamiętasz i modlisz się za nią. Na listy czekamy do 31 sierpnia 2021.

 

Saghar z Iranu

Saghar nie może uwolnić się od złych wspomnień

Strach sparaliżował Saghar, gdy cztery lata temu funkcjonariusze sił bezpieczeństwa wtargnęli do jej domu. Co się z nią teraz stanie? Wielu chrześcijan przed nią poszło do więzienia z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Saghar drżała, gdy została wezwana przez policjantów do salonu, gdzie miała być przesłuchiwana. Starała się jednak uspokoić i przypomnieć sobie to, czego nauczyła się kilka miesięcy wcześniej.
Uczestniczyła w seminarium, które przygotowywało chrześcijan na takie sytuacje. Tam, między innymi, nauczono ją korzystać z przysługujących jej praw. Powołując się na to, że policjanci nie mogli jej aresztować bez nakazu, udało jej się opóźnić o kilka dni grożący jej wyrok więzienia. Kupiła sobie cenny czas, który wykorzystała na opuszczenie kraju. Tuż po tym, jak wsiadła do samolotu, na lotnisku wywołano jej nazwisko, aby ją aresztować.


Saghar mieszka poza granicami Iranu. Mimo cudownego ocalenia to traumatyczne przeżycie pozostawiło w niej swój ślad. Przez pierwszy rok po wyjeździe z kraju co noc śniły jej się koszmary, a nawet po czterech latach wspomnienie nalotu na jej dom wywołuje w niej strach.
Napisz do Saghar kilka słów pozdrowienia i zachęty. Powiedz jej, że modlisz się za nią i chrześcijan w Iranie.

Jak napisać wiadomość ze słowami zachęty?

Pomódl się o inspirację do napisania listu, który stanie się zachętą dla Saghar.
 
Napisz krótką, budującą wiadomość, używając prostych słów i sformułowań w języku angielskim. Nie wysyłaj kartki ze zdjęciem zwierzęcia, gdyż nie jest to poprawne kulturowo.  Odpowiednie są zdjęcia krajobrazów, kwiatów lub ogrodów. Kartka może być własnoręcznie wykonana. Mile widziane są kartki z rysunkami przygotowanymi przed dzieci.
 
Jesteśmy rodziną – podejdź do napisania listu osobiście! Napisz swoje imię (nie pisz nazwiska) i kraj, z którego pochodzisz. Nie podawaj żadnych innych danych osobowych.
 
Dodaj jeden lub dwa wersety biblijne, które będą zawierały słowa pocieszenia i zachęty. Nie ograniczaj się jedynie do wysłania wersetów biblijnych, napisz osobistą wiadomość!
 
 
Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je adresatom.

Wersety biblijne: Podziel się Słowem Bożym

Odpowiednie wersety biblijne w różnych językach można znaleźć na stronie www.bibleserver.com. Spróbuj znaleźć werset, który będzie stanowił zachętę i obiecuje pocieszenie.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładów:

Ks. Izajasza 41:10
1 Piotra 5:10
Psalm 139:5
List do Rzymian 8:38-39

Adres i ważne uwagi

  1.  Staraj się ostrożnie dobierać sława. Pisz wyraźnie.
  2.  Nie wspominaj o Open Doors, islamie ani Izraelu (nawet w wersetach biblijnych).
  3.  Nie krytykuj rządu Iranu.
  4.  Nie dołączaj pieniędzy.
  5.  Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je Saghar.

Czekamy na wiadomość od Ciebie do 31 sierpnia 2021

Saghar
c/o Open Doors
Postfach 11 42
65761 Kelkheim