Napisz list do Tahera z Iranu


Ponieważ Taher przyznawał się do bycia chrześcijaninem, trafił do więzienia, gdzie czekały go długie i brutalne przesłuchania. Wkrótce po wyjściu na wolność, razem z rodziną wyjechał do Turcji. Próbują uporać się z traumą, którą przeżyli. Bardzo tęsknią za swoją ojczyzną i mają nadzieję, że pewnego dnia będą mogli do niej wrócić. Prosimy, wesprzyj Tahera i jego rodzinę poprzez wysłanie kartki ze słowami zachęty. Na listy czekamy do 31 sierpnia 2021!

 

Taher z Iranu

Rodzina Tahera została zmuszona do opuszczenia ojczyzny

„Wszystko daję Jezusowi!” Słowa piosenki odbijały się echem od ścian małej więziennej celi w Iranie. Taher często śpiewał tę pieśń ze swoją rodziną. Teraz dodawała mu sił, aby znieść kolejne wyczerpujące przesłuchanie.


Jego „przestępstwem” było to, że uwierzył w Jezusa Chrystusa i że rozmawiał o tym z innymi ludźmi. W dzień i w nocy był przesłuchiwany i zmuszany do wyjawienia nazwisk osób uczęszczających do jego kościoła. W pewnym momencie zaprowadzono go na blok z mordercami i gwałcicielami. „Czy chcesz, żeby tutaj trafiły twoje dzieci?”– pytali go funkcjonariusze. „Tu skończą, jeśli nie będziesz z nami współpracować!” Dla niego, jako ojca, była to najtrudniejsza próba, ale wytrwał. Wiedział, że jego rodzina śpiewała tę samą pieśń, co on: „Wszystko daję Jezusowi!”. Pomimo tego, co go spotkało, Taher nie jest zgorzkniały. „Czas, który spędziłem z Jezusem w więzieniu, był dla mnie prawdziwą wolnością” – mówi.


Ostatecznie Taher został zwolniony za kaucją. Kiedy jednak presja ze strony służb bezpieczeństwa stała się nie do zniesienia, postanowił wraz z rodziną wyjechać z kraju. Znaleźli schronienie w Turcji. Decyzja o ucieczce nie była dla nich łatwa, kochają swoją ojczyznę i mają nadzieję, że pewnego dnia będą mogli do niej wrócić. Prosimy, módlcie się za Tahera, jego żonę Donyę oraz dzieci Farah i Arezoo, aby Jezus pomógł im przezwyciężyć traumę prześladowań i ucieczki z kraju. Napisz do nich wiadomość, aby wiedzieli, że nie są sami, że ich chrześcijańska rodzina troszczy się o nich.

Jak napisać wiadomość ze słowami zachęty?

Pomódl się o inspirację do napisania listu, który stanie się zachętą dla Tahera i jego rodziny.
 
Napisz krótką, budującą wiadomość, używając prostych słów i sformułowań w języku angielskim. Nie wysyłaj kartki ze zdjęciem zwierzęcia, gdyż nie jest to poprawne kulturowo.  Odpowiednie są zdjęcia krajobrazów, kwiatów lub ogrodów. Kartka może być własnoręcznie wykonana. Mile widziane są kartki z rysunkami przygotowanymi przez dzieci.
 
Jesteśmy rodziną – podejdź do napisania listu osobiście! Napisz swoje imię (nie pisz nazwiska) i kraj, z którego pochodzisz. Nie podawaj żadnych innych danych osobowych.
 
Dodaj jeden lub dwa wersety biblijne, które będą zawierały słowa pocieszenia i zachęty. Nie ograniczaj się jedynie do wysłania wersetów biblijnych, napisz osobistą wiadomość!
 
 
Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je adresatom.

Wersety biblijne: Podziel się Słowem Bożym

Odpowiednie wersety biblijne w różnych językach można znaleźć na stronie www.bibleserver.com. Spróbuj znaleźć werset, który będzie stanowił zachętę i obiecuje pocieszenie.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładów:

Ks. Izajasza 41:10
1 Piotra 5:10
Psalm 139:5
List do Rzymian 8:38-39

Adres i ważne uwagi

  1.  Staraj się ostrożnie dobierać sława. Pisz wyraźnie.
  2.  Nie wspominaj o Open Doors, islamie ani Izraelu (nawet w wersetach biblijnych).
  3.  Nie krytykuj rządu Iranu.
  4.  Nie dołączaj pieniędzy.
  5.  Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je Taherowi.

Czekamy na wiadomość od Ciebie do 31 sierpnia 2021

Taher
c/o Open Doors
Postfach 11 42
65761 Kelkheim