Kolumbia: Schronienie dla dzieci

Kolumbianische Kinder in einem Kinderhaus
Dzieci w „El Hogar“

W "El Hogar" ( po polsku: dom schronienia) dzieci, które padły ofiarą prześladowań lub były rekrutowane przez partyzantów jako żołnierze Guerillas, znalazły nowy dom. Dom sponsorowany przez Open Doors daje schronienie dla ok. 50 dzieci w wieku 9-18 lat, których rodzice ze względu na prace ewangelizacyjne są zagrożeni. Większość dzieci pochodzi z chrześcijańskich rodzin żyjących w na terenach kontrolowanych przez partyzantkę. Doświadczyli wiele przemocy. Niektórzy są sierotami, ponieważ ich rodzice zostali zamordowani przez partyzantów lub uciekli przed a czasami już z wymuszonej rekrutacji grup partyzanckich Guerillas.

Oprócz nauczania Biblii w "El Hogar" można nauczyć się również robienia różnych rękodzieł  jak i wyszkolić się muzyczne. Pracownicy pomagają dzieciom radzić sobie ze stresem pourazowym. Niedawno odnowiono jadalnię, sypialnie, laboratorium chemiczne oraz salę komputerową. W ten sposób młodzi ludzie mogą uzyskać np. dyplom z informatyki.

Odmienione życie

"Jeśli Bóg zmienił życie Sofii, może zmienić życie również i innych dzieci", powiedziała Leila, szefowa "El Hogar". Rodzice Sofii zostali zastrzeleni w kwietniu 2009 roku przez nieznanych ludzi. W "El Hogar" przepracowała traumę i ponownie stała się szczęśliwym dzieckiem. Sofia powiedziała do pracowników domu schronienia: "Pewnego dnia chciałbym opowiedzieć ludziom o miłości Jezusa, tak jak rodzice to zrobili".