Nic do oclenia

Historie polskich bohaterów wiary

2019 07 Nic do oclenia Lidia Czyż

o książce

Podróżując po kraju pracownicy Open Doors spotykali niezwykłych ludzi, którzy w czasach komunizmu z odwagą, poświęceniem oraz narażeniem życia przemycali Słowo Boże. Wszyscy pragnęli, aby Polacy oraz mieszkańcy ZSRR mieli możliwość dowiedzenia się o Chrystusie.

 

Pomysł na książkę narodził się wraz z uświadomieniem sobie tego, że jeśli nie utrwalimy ich historii, zaginą one wraz z przejściem tych niezwykłych osób do wieczności. Chcąc je utrwalić wiedzieliśmy, że musieliśmy działać. 

 

Praca nad książką trwała bardzo długo. Nie była ona łatwa i wymagała wielkiego zaangażowania autorki i wielu osób. Jej powstanie było możliwe dzięki tytanicznej pracy Lidii Czyż oraz wsparciu osób z Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego. Dzisiaj jesteśmy dumni, że autorka tak pięknie opisała niełatwe losy tak niezwykłych osób.

 

„Nic do oclenia” to już szósta powieść Lidii Czyż.

Jej bohaterką jest młoda dziewczyna z Teksasu, która dowiaduje się o tym, co dzieje się za żelazną kurtyną. Nie pojmuje, jak to możliwe, że rządy krajów komunistycznych zabraniają swoim obywatelom posiadania Biblii, często nie mają jej nawet duchowni. Choć wie, że to niebezpieczne, postanawia przemycać Biblie z Europy Zachodniej do krajów bloku wschodniego. Kilkakrotnie odwiedza kraje socjalistyczne, w tym Polskę, szmuglując tysiące Biblii ukrytych w tajnych schowkach busa. Przy okazji odnajduje nie tylko swoje powołanie, ale również… wielką miłość.

Jak zamówić?

Książkę można zamówić jako cegiełkę wspierając tym samym działania Open Doors. Zamówienia można składać dzwoniąc pod nr tel. +48 (22) 250 16 70 lub wysyłając wiadomość na info@opendoors.pl. Koszt cegiełki to 35 PLN.

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książki z dedykacją autorki, prosimy o kontakt z kancelarią Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Malince +48 (33) 855 36 29.