Tomas urodził się i wychowywał w szanowanej i radykalnie wierzącej rodzinie muzułmańskiej. Nawrócenie się do Chrystusa zmieniło całe życia Tomasa. Zobacz, jak do tego wszystkiego doszło!
Paul: Nie poddawać się

Paul był nauczycielem w szkole biblijnej, która 12 października 2016 r. została zaatakowana przez islamską milicję. „Mieliśmy właśnie przerwę o godzinie 9, gdy zobaczyliśmy jak bojownicy wtargnęli na naszą działkę. Zostawiliśmy wszystko i zaczęliśmy uciekać. Napastnicy ukradli nasze rzeczy i zniszczyli mój dom. Znajdowały się tam też pieniądze oraz nasza biblioteczka“.
Jednak Paul nie chce się poddawać. Obok prowizorycznej chatki stoi konstrukcja z gałęzi i słomy: „To jest mój kościół“. Tutaj pastor prowadzi nie tylko nabożeństwa, ale także lekcje. „Nie jestem zniechęcony. Czy inaczej zbudowałbym ten kościół? Zachęcam uczniów do dalszej nauki. Kiedy spotykamy się w tym kościele nauczam ich, aby zakończyli ten rok szkolny i nie poddawali się“. Paul jest nastawiony na przebaczenie. „Boże Słowo naucza nas, aby nie prosić, aby Bóg zabił naszych wrogów, lecz aby zmienił ich serca“.