Oblicza Prześladowań

2019_OP_Aster

Mąż Astera jest więziony z powodu swojej wiary

Jak nagle po aresztowaniu zmieniło się życie erytrejskiej chrześcijanki

"Byliśmy pełni szczęścia i radości", mówi Aster* o życiu z mężem. Ale kiedy został "złapany" na spotkaniu modlitewnym i uwięziony za uczestnictwo w nabożeństwie poza państwowym kościołem, życie Aster gwałtownie się zmieniło. Do szoku i bólu przyszła potrzeba opieki nad czwórką dzieci.

Zdjęcie symboliczne
Zdjęcie symboliczne

Pracuje ciężko, mimo problemów zdrowotnych. Dzieci muszą teraz również pracować w wolnym czasie i podczas wakacji, aby móc opłacić czesne za szkołę. "Bardzo tęsknią za ojcem", mówi Aster. "Moja najstarsza jest zawsze prześladowana i obrażana za swoją wiarę. Szkoła trzykrotnie ostrzegała ją, aby nie mówiła o swojej wierze i zabroniła jej rozmawiać z innymi dziećmi podczas przerwy”.

Obrzucana kamieniami przez kolegów z klasy

"Pewnego dnia niektórzy z jej kolegów z klasy obrzucili ją kamieniami i została trafiona w brzuch. Czasami rzucają kamieniami w nasz dom". Takie rzeczy są trudne do zniesienia dla Aster. Ale fakt, że jej dzieci mają tak silną wiarę dodaje zachęty kobiecie. „Moja córka zawsze mówi: ‘Bóg mnie nie opuści. Jestem gotowa pójść za Nim aż po śmierć’".