Oblicza Prześladowań

2019_OP_Nawal

Niebezpieczna tajemnica Nawal

Młoda kobieta z Arabii Saudyjskiej musi zachować swoją wiarę w tajemnicy przed rodziną

Kiedy w Internecie natknęła się na chrześcijańskie kazania – Nawal* była głęboko poruszona miłością i  przebaczeniem Jezusa. Po tym ściślej związała się z wiarą chrześcijańską i ostatecznie zdecydowała się zostać chrześcijanką. Niedługo potem dowiedziała się o tym jej matka. W rezultacie Nawal została zamknięta w areszcie domowym. Przez lata pozostawała w domowym więzieniu swojej rodziny.

Zdjęcie symboliczne
Zdjęcie symboliczne

Chociaż utrzymywała kontakt z chrześcijanami przez Internet, to jednak czuła się coraz bardziej samotna. Sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, gdy jej rodzina naciskała na nią, aby w końcu wyszła za mąż. Pierwszych dwóch mężczyzn, których rodzice wybrali dla niej, zdecydowanie odrzuciła. Jednak w miarę wzrostu presji i zmagań z depresją z powodu samotności, zdecydowała się poślubić trzeciego mężczyznę, którego jej zasugerowano.

Karana od lat aresztem domowym

Miała nadzieję, że ten krok da jej nowy początek. Chociaż jej mąż nie jest szczególnie surowym muzułmaninem, Nawal musi zachować przed nim wiarę w Jezusa w tajemnicy. Odkrycie to mogłoby kosztować ją życie, a dwójka jej małych dzieci musiałaby dorastać bez matki. Dlatego stara się wyglądać jak dobra muzułmanka. Ale w swoim sercu modli się do Jezusa i prosi Go o siłę do wytrwania w wierze.

 

*Imię zmienione ze względów bezpieczeństwa