Osobiste historie prześladowanych chrześcijan

Persönliche Berichte

Gdy rodzice przebywają w więzieniu

Lily* z Iranu

Lily aus dem Iran
Zdjęcie symboliczne

 

Lily* chodziła jeszcze do szkoły podstawowej, gdy jej rodzice zaczęli przygotowywać ją na to, że za swoją wiarę mogą trafić do więzienia. »Nie martw się, gdy zabiorą mamusię i tatusia« – tłumaczyli jej. – »Zabiorą nas do więzienia, postawią kilka pytań i będą nas bić. Później będziemy mogli wrócić.«

Gdy Lily miała 12 lat, pewnego dnia to nie mama przyszła odebrać ją ze szkoły, lecz jej ciocia. Rodzice trafili do więzienia. Lily została przygarnięta przez przyjaciela rodziny, który obiecał się o nią troszczyć, w razie gdyby doszło do aresztowania jej rodziców. »Możesz zabrać moich rodziców z więzienia? « – tak brzmiało pierwsze pytanie Lily. Opiekun odpowiedział, że spróbuje wszystkiego oraz że wielu chrześcijan modli się za jej rodziców. Lily także pamiętała o nich w modlitwach.

Z początku cztery razy w tygodniu mogła rozmawiać z mamą przez telefon, ale później zabroniono im tego. Gdy w końcu jej rodzice zostali uwolnieni, mama z radością powiedziała: „Powierzyłam Lily Jezusowi i On zatroszczył się o nią".

*Imię zmieniono

 

Wszystkie świadectwa