Osobiste historie prześladowanych chrześcijan

Persönliche Berichte

Nowa rodzina

Zukhra* z Azji Środkowej

Zukhra z Azji Środkowej

 

Zukhra*  wyszła za mąż za mężczyznę, który miał już żonę – poligamia jest prawnie dozwolona w ich kraju. Niedługo później urodziła dwóch synów. Dzięki swojej sąsiadce Zukhra usłyszała o Jezusie i została chrześcijanką. Brała udział w spotkaniach kościoła podziemnego w pobliskiej wiosce.

Z początku ukrywała wiarę przed swoja rodziną. Jednak po ośmiu miesiącach opowiedziała o swojej decyzji pójścia za Jezusem i o tym, co to postanowienie dla niej znaczy.

Po tym wyznaniu doszło do burzliwej dyskusji. »Mąż brutalnie mnie pobił. Powiedział, że mam opuścić dom i zabrać ze sobą moich synów, bo on nie chce mieć żadnych niewiernych dzieci. Dosłownie rzucił mi mojego płaczącego i wystraszonego syna«.

Kilka dni Zukhra spędziła z dziećmi u sąsiadki. Później udała się do większego miasta, gdzie miała nadzieję znaleźć pracę i dach nad głową. Pierwsze dwie noce spędzili jednak na ulicy. Zukhra znalazła kontakt do innych chrześcijan, którzy przyjaźnie ich przyjęli. Dzięki ich pomocy otrzymała nie tylko schronienie, ale również nową nadzieję.*Imię zmieniono

 

Wszystkie świadectwa