Wiadomości prasowe
Azja Środkowa

AZJA ŚRODKOWA: BEZPIECZNI Z BOGIEM, KTÓRY CZYNI CUDA

Jalila poznała miłosiernego Boga, który lituje się nad najmniejszymi.

(Open Doors, Polska) – Niesłyszące kobiety w islamskiej Azji Środkowej są uważana za przeklęte przez Allaha; odrzucenie i dyskryminacja są ich codziennymi towarzyszami. Tak też było w przypadku Jalili*, która nie słyszała od urodzenia i cierpiała na przewlekłą astmę. Czuła się gorsza i bezwartościowa; wydawało jej się, że w życiu nie spotka jej nic dobrego, ale kiedy uwierzyła w Jezusa, spotkały ją rzeczy, o których nigdy wcześniej nie odważyłaby się marzyć.

AZJA ŚRODKOWA: BEZPIECZNI Z BOGIEM, KTÓRY CZYNI CUDA
Jalila (w środku) świadczy o tym, jak Jezus wielokrotnie okazywał jej swoją dobroć.

„Nie miałam pojęcia, że idę do kościoła”

Jalila była pierwszą niesłyszącą osobą w swojej rodzinie. Dla rodziców niesłysząca córka była wielkim rozczarowaniem i ciężkim brzemieniem od momentu swoich narodzin. Czuli się przytłoczeni wychowywaniem niepełnosprawnego dziecka. Ojciec odmówił nauki języka migowego i zniechęcał do tego Jalilę. „Moi rodzice komunikowali się ze mną za pomocą ruchów rąk. Mogłam ich zrozumieć, czytając z ruchu warg. Próbowali nauczyć mnie zachowywać się jak osoba słysząca. Było mi z tego powodu bardzo ciężko. Wstydziłam się, bo przeze mnie cierpieli moi rodzice i byłam rozczarowana samą sobą” – powiedziała Jalila w języku migowym lokalnemu partnerowi Open Doors.

Po raz pierwszy Jalila poszła do kościoła, gdy miała 19 lat. Głucha chrześcijanka z sąsiedztwa, która znała Jalilę i jej trudną sytuację, zaproponowała jej wspólne wyjście. „Kiedy mnie zaprosiła, nie miałam pojęcia, że idę do kościoła. Powiedziała mi tylko, że jest takie miejsce, w którym mogę wyleczyć się z astmy. Poszłam więc. Kościół spodobał mi się tak bardzo, że zaczęłam chodzić tam częściej. Wkrótce potem zdecydowałam się oddać swoje życie Jezusowi. Nauczyłam się, że Jezus mnie kocha. W jego oczach jestem wartościowa. Z nim jestem na zawsze bezpieczna” – mówi Jalila.

Uzdrowiona

Jednak jej rodzice mieli zupełnie inny pogląd na nowo odkrytą wiarę Jalili: byli wściekli z powodu jej apostazji od islamu i zabronili jej chodzenia do kościoła, a nawet komunikowania się z innymi chrześcijanami. „Za każdym razem obrażali mnie i bili. Mówili, że moja wiara jest hańbą dla rodziny”. Ale w środku tego trudnego okresu, wkrótce po jej nawróceniu, wydarzył się cud. Ataki astmy ustały, a wszystkie oznaki choroby zniknęły. Lekarze nie potrafili wyjaśnić, jak to się stało.

„Cierpiałam na astmę od 8 roku życia. Było tak źle, że często miałam problemy z oddychaniem i nie mogłam prowadzić normalnego życia. Wszędzie zabierałam ze sobą leki i inhalator, nawet do pobliskiego sklepu spożywczego. Przez lata musiałam przestrzegać ścisłej diety z powodu astmy” – mówi Jalila.
Jej cudowne uzdrowienie było świadectwem, któremu nie mogli zaprzeczyć nawet jej rodzice. Zdali sobie sprawę, że nowa wiara ich córki musi mieć z tym coś wspólnego. Dlatego przestawali zabraniać jej chodzenia do kościoła.

Rodzeństwo Jalili, które również cierpi na astmę, nadal wyśmiewa się z jej wiary pomimo oczywistego cudu. Mówią: „Teraz kiedy jesteś wyleczona, nie musisz już chodzić do tego kościoła. Przestań to robić. Przynosisz nam wstyd przed ludźmi!”.

Jalila pragnie, aby Bóg dotknął serc jej braci i sióstr i prosi nas o modlitwę w tej intencji.
*Imię zmienione

Proszę, módl się za chrześcijan w Azji Środkowej:

  • Podziękuj Jezusowi za Jego cudowne działanie w życiu Jalili.
  • Módl się za braci i siostry Jalili, aby i oni uznali Jezusa za swojego Zbawiciela i Odkupiciela.
  • Módl się za głuchoniemych w Azji Środkowej, aby przynieśli swoje troski przez Boży tron,  i aby w Bogu znaleźli swoją wartość.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Załóż grupę modlitewną

Grupa modlitewna Open Doors to wspólnota osób, które modlą się za prześladowanych chrześcijan. Gorąco zachęcamy do zakładania takich grup, ponieważ modlitwa ma wielką MOC.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.