Wiadomości
Azja Środkowa

AZJA ŚRODKOWA: DZIAŁALNOŚĆ KOŚCIOŁA WŚRÓD LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

(Open Doors Polska) –  W krajach Azji Środkowej takich jak Uzbekistan, Turkmenistan, Tadżykistan i Kazachstan większość ludzi wyznaje islam. W okresie Bożego Narodzenia chrześcijanie przygotowują prezenty dla swoich sąsiadów, a przede wszystkim dla dzieci. Odwiedzają szpitale i szkoły, aby świadczyć o Bożej miłości poprzez radosne świętowanie Bożego Narodzenia i głoszenie Ewangelii. Wielu ludzi otwiera wówczas swoje serca na dobrą nowinę.

Rodzina cieszy się ze świątecznych prezentów
Rodzina cieszy się ze świątecznych prezentów

Akcja świąteczna dociera do wielu rodzin

Od wielu lat akcje rozdawania prezentów mają bardzo pozytywny wpływ zarówno na chrześcijan, jak i na ludzi, którzy nie znają Jezusa. W okresie Bożego Narodzenia ludzie chętniej otwierają swoje domy. Pastor Evgeny*, lokalny partner Open Doors, poinformował, że jego pracownicy rozdali 500 prezentów w rejonie, gdzie jest bardzo niewielu wyznawców Jezusa Chrystusa. Podarki dotarły do dzieci, które nigdy nie otrzymywały prezentów na Boże Narodzenie czy Nowy Rok.

Posilenie słabych i potrzebujących

Dla chrześcijan bardzo ważne jest odwiedzanie tych, którzy opuścili Kościół z powodu nacisków rodzin lub najbliższego środowiska, co zdarza się bardzo często. Wielu z nich po takiej świątecznej wizycie decyduje się ponownie przyjść do kościoła na nabożeństwa. Prezenty dają radość dzieciom, a jest to także okazja, aby głosić niewierzącym członkom rodziny Ewangelię.

Wielu chrześcijan w krajach Azji Środkowej codziennie boryka się z ogromnymi trudnościami. Doświadczają wrogości ze strony współobywateli, a często także szykan i prześladowań ze strony władz. Nie stać ich na zakupienie materiałów szkolnych lub chociaż butów dla swoich dzieci. Podczas akcji rozdawania darów otrzymują paczki żywnościowe i inną pomoc materialną.

Nawet niektóre instytucje państwowe takie jak sierocińce, szpitale onkologiczne, kliniki dla chorych na trąd i domy starców są otwarte na wizyty w okresie świątecznym, ponieważ ludzie ci są zaniedbywani zarówno przez społeczeństwo, jak i państwo. W trakcie takich wizyt chrześcijanom nie wolno oficjalnie mówić o Jezusie, ale w osobistych rozmowach często mogą podzielić się Ewangelią.

Podczas wizyty w szpitalu dziecięcym, po programie artystycznym i rozdaniu prezentów, dyrektor szpitala bardzo serdecznie podziękował chrześcijanom za wizytę i przesłanie o Jezusie. „Dzieci tutaj są bardzo chore i każdego dnia jedno z nich umiera; ale wasze słowa o Izie (Jezusie) i Jego miłości dają im nadzieję na lepszą przyszłość!”.

*imiona zostały zmienione 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

przekazywana Biblia

Dzięki Twojemu wsparciu Open Doors może pomagać prześladowanym chrześcijanom, realizując konkretne projekty. Tutaj można znaleźć informacje o darowiznach i sposobie ich wykorzystania.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.