Wiadomości prasowe
Azja Środkowa

AZJA ŚRODKOWA: MŁODA CHRZEŚCIJANKA PROSI O MODLITWĘ

25-letnia Kalima straciła pracę i potrzebuje naszego wsparcia

(Open Doors, Polska) – Szef Kalimy* od lat wiedział, że jego pracownica jest chrześcijanką. Na początku wydawało się, że nie stanowi to dla niego problemu, ale z czasem jego zachowanie się zmieniło, aż w końcu, kilka tygodni temu Kalima otrzymała wypowiedzenie. Przyczyną zwolnienia było to, że Kalima otwarcie przyznawała się do bycia chrześcijanką, a ponadto pracowała na chrześcijańskich obozach dla dzieci. Lokalni współpracownicy Open Doors proszą o modlitwę za Kalimę, która w swoim życiu wiele już wycierpiała.

AZJA ŚRODKOWA: MŁODA CHRZEŚCIJANKA PROSI O MODLITWĘ
Zdjęcie symboliczne: Kalima potrzebuje ludzi, którzy staną u jej boku w modlitwie

Porzucona przez ojca, odnaleziona przez Jezusa

Rodzina Kalimy składa się z matki, trzech sióstr i brata. Mieszkają w muzułmańskim kraju w Azji Środkowej. Kiedy dzieci były jeszcze małe, ojciec Kalimy porzucił rodzinę. W rezultacie wszystkie dzieci już od najmłodszych lat musiały pracować, aby pomóc matce w utrzymaniu domu.

Życie w rozbitej rodzinie miało negatywny wpływ na Kalimę. Przez wiele lat zmagała się z pytaniami: „Dlaczego musimy tak żyć? Dlaczego nie mamy ojca? Co zrobiliśmy źle?”. Pewnego dnia koleżanka z klasy opowiedziała jej o Jezusie i zaprosiła ją na spotkanie grupy młodzieżowej. To, co tam usłyszała i przeżyła, sprawiło, że w 2013 roku Kalima zdecydowała się pójść za Jezusem; jej matka i jedna z sióstr również uwierzyły w przesłanie Ewangelii. W 2015 roku Kalima została ochrzczona. Czytała Biblię, modliła się i w rezultacie stawała się coraz bardziej pewna, że jej Ojcem jest Bóg. Ta prawda zmieniła jej życie i głęboko wryła się w jej serce. Szczególne znaczenie miała dla Kalimy Boża obietnica z 13 rozdziału Listu do Hebrajczyków: „Nigdy cię nie opuszczę ani nie porzucę” (werset 5).

Utrata pracy

Kiedy miała 20 lat, Kalima dostała pracę w przedszkolu. Nigdy nie ukrywała, że wierzy w Jezusa. Kiedy poprosiła swojego szefa o pozwolenie na pracę na chrześcijańskim obozie dla dzieci, dał jej nawet dwa dni urlopu. Niestety później jego nastawienie się zmieniło. Zaczął dyskryminować Kalimę, obrażał ją i poniżał, obniżał jej pensję i zmuszał do pracy w dni wolne. Młoda kobieta znosiła wszystkie te szykany i nie przestawała błogosławić swojego szefa. Tak często, jak tylko mogła, podejmowała się pracy na wakacyjnych obozach dla dzieci i chrześcijańskich obozach młodzieżowych, brała udział w spotkaniach ewangelizacyjnych i co tydzień pomagała w nabożeństwach w swoim kościele.

Po pięciu latach pracy w przedszkolu Kalima została zwolniona. Ta wiadomość mocno ją dotknęła. Potrzebuje nowej pracy, ale przede wszystkim potrzebuje Bożego pocieszenia i wsparcia duchowej rodziny.

*Imię zmienione

Prosimy, módl się za Kalimę i jej rodzinę:

  • Módl się, aby Jezus okazał jej swoją bliskość i wzmocnił jej wiarę.
  • Módl się o Bożą ochronę dla Kalimy; samotnym kobietom, zwłaszcza chrześcijankom, grozi wiele niebezpieczeństw.
  • Módl się o nową pracę i siłę w codziennym życiu, aby Kalima czuła, że ma przy sobie ludzi, którzy ją kochają i stanowią dla niej oparcie.
  • Módl się za rodzinę i krewnych Kalimy, aby uwierzyli w Jezusa Chrystusa i stali się dla siebie bliscy w jedności. 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobnacz więcej

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.