Zachęta do modlitwy
Azja Środkowa

Azja Środkowa: tęsknota za własną rodziną

Wysoka cena wierności

(Open Doors Polska) - Mubina* jest młodą matką w Azji Środkowej. To, że samotnie wychowuje dzieci jest wynikiem jej wierności Chrystusowi. Jej mąż i rodzice odrzucili ją. Jednakże poświęcenie swojego życia Bogu oznacza dla niej więcej niż wszelkie trudności. Pracownicy Open Doors odwiedzili Mubinę uczestnicząc w spotkaniu chrześcijan w jej małym mieszkaniu. Oto ich relacja.

Matka grozi spaleniem domu

Uczestnicy witają się tak ciepło, jakby byli dużą rodziną znającą się dobrze i mającą ze sobą głębokie relacje. Za taką atmosferą najbardziej tęskniła Mubina. Oprócz ciotki, która jest również chrześcijanką, i jej dzieci, członkowie jej domowego kościoła są jedyną rodziną, która pozostała Mubinie. Moja biologiczna, rodzina uważa chrześcijan za "sektę". Mówią: „Kto się tutaj urodził, jest muzułmaninem". Jej mąż opuścił ją, gdy tylko usłyszał o jej decyzji związanej z naśladowaniem Jezusa. Jej rodzice również odwrócili się od niej. Jej matka groziła nawet podpaleniem mieszkania, które należało do Mubiny, a w którym spotykała się z innymi chrześcijanami. Pamięć o tym nadal boli. Ale dzięki Bogu przetrwała. Mubina z drżącym głosem mówi: "Ja po prostu nie mogłam odejść od Jezusa".

Zdjęcie: Spotkanie kościoła domowego w Azji Środowej
Zdjęcie: Spotkanie kościoła domowego w Azji Środowej

"Bóg troszczy się o mnie"

W dawnej społeczności Mubiny chrześcijanie spotykali się codziennie o piątej rano, aby wspólnie studiować Biblię. "Spędziliśmy wiele godzin na czytaniu Bożego Słowa. Kochałem ten Kościół", wspomina Mubina z uśmiechem. Ale jej matka przekazała informacje o tych spotkaniach policji i wspólnota została zamknięta. Mubina długo szukała chrześcijan, którzy podzielaliby jej gorącą wiarę. Niestety nadal nie jest bezpiecznie: "Moi rodzice grożą mi, chcąc mnie w ten sposób skłonić do powrotu na łono islamu. Teraz grożą nawet mojemu nowemu zgromadzeniu". Zadaliśmy pytanie, dlaczego nadal jesteś chrześcijanką pomimo tych ogromnych trudności? Ona się śmieje. "Bo Jezus mnie uratował! Bóg nauczył mnie, że zawsze mogę Mu ufać. Mój mąż może mnie opuścił, moi rodzice mnie nie akceptują, ale Pan jest moim Oblubieńcem i Ojcem. On się mną opiekuje".

*Zmieniono imię

Prosimy, o módl się za Mubinę i innych byłych muzułmanów w Azji Środkowej:

  • Dziękuję za nieugiętą wiarę Mubiny i głód Słowa Bożego.
  • Módl się, aby Jezus chronił Mubinę i jej domowy kościół i wypełnił ich społeczność Duchem Świętym tak, aby ich wierność zaowocowała.
  • Módl się za rodzinę Mubiny, aby również pokochała Jezusa.
  • Módl się za wszystkich chrześcijan nawróconych z islamu w Azji Centralnej, aby doświadczali Bożej opieki i w społeczności z innymi mogli czcić Jezusa.