Świadectwa wiary

FILIPINY: „BÓG MNIE POWOŁAŁ, NIE WYCOFAM SIĘ!”

Odkąd wyszło na jaw, że Precious wierzy w Jezusa Chrystusa, ona i inni chrześcijanie znaleźli się w niebezpieczeństwie

(Open Doors Polska) - Nazwali ją zdrajczynią i „wężem”, ponieważ została chrześcijanką. Ale mimo że słowa członków rodziny głęboko ją zraniły, Precious* (59 lat) nadal dzieliła się Ewangelią z nimi i innymi ludźmi w swoim najbliższym otoczeniu. Robi to już od 25 lat. Dopiero niedawno dowiedzieli się o jej działalności lokalni duchowni muzułmańscy. Teraz Precious* spodziewa się najgorszego.

Chrześcijanka z Filipin
Precious postrzega prześladowania jako znak, że Bóg działa. Chce głosić Jezusa pomimo niebezpieczeństw.

Wiele lat w ukryciu

Precious dorastała w islamskim plemieniu, którego członkowie znani są z niezwykłej odwagi. Kiedy uwierzyła w Jezusa, natychmiast zdała sobie sprawę, że musi zachować tę decyzję w tajemnicy przed ludźmi ze swojej społeczności.

Jednocześnie nie mogła i nie chciała zatrzymać dla siebie tego, co Jezus uczynił w jej życiu. Raz po raz korzystała z okazji, by opowiadać innym o swojej nowej wierze. Jej własna rodzina odkryła tajemnicę Precious jako pierwsza, ale oprócz obraźliwych słów, nic złego nie spotkało Precious z ich strony. Dzięki temu mogła kontynuować dzielenie się Biblią w lokalnym języku i doprowadzić wielu ludzi do poznania Jezusa Chrystusa.

Ostatnio jednak jedna z jej krewnych ostrzegła Precious, że o jej działalności dowiedzieli się islamscy przywódcy: „Mówię ci to, bo cię kocham” – ostrzegła. Rozmawiały o Ewangelii wielokrotnie w ciągu 10 lat, ale krewna nie zdecydowała się pójść za Jezusem.

Odwołanie spotkań wspólnoty

Precious nie wie, ile czasu jej zostało, zanim islamscy przywódcy ją odnajdą – i być może zabiją. Podjęła pewne środki ostrożności. Odważna kobieta i jej mała wspólnota wstrzymali swoje spotkania, aby nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń. W tak hermetycznie islamskim środowisku informacja o działalności chrześcijan w bardzo krótkim czasie może doprowadzić do aktów przemocy.

Pomimo trudnej sytuacji Precious i inni chrześcijanie nadal trzymają się mocno Bożych obietnic. „Bóg mnie powołał i nie wycofam się. Nie przestanę dzielić się Ewangelią – mówi – To nie jest moja bitwa; należy do Pana!”. Precious mówi, że czuje się jak Dawid w obliczu Goliata, ale jest przekonana, że Bóg jest z nią i ją poprowadzi. Prześladowania, jak mówi, są dla niej powodem do radości, ponieważ pokazują, że Bóg działa.

*imię zmienione

Prosimy, módl się za Precious i za chrześcijan nawróconych z islamu na Filipinach!

  • Podziękuję Jezusowi za odważną wiarę Precious i za małą wspólnotę, która powstała dzięki jej posłudze.
  • Proś Boga, aby chronił ich przed atakami, jakie mogą ich spotkać, kiedy na jaw wyjdzie ich tożsamość.
  • Módl się, aby Jezus dał im odwagę i możliwość wzajemnego wspierania się, pomimo wstrzymania spotkań wspólnoty.
  • Módl się za muzułmańskich przywódców i krewnych chrześcijan, aby Bóg poruszył ich serca i powstrzymał ich przed prześladowaniem chrześcijan

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

SIP

Światowy Indeks Prześladowań

Lista pięćdziesięciu krajów, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej.