Świadectwa wiary

FILIPINY: KUSZĄCA PROPOZYCJA

Jak hojna oferta miała odwieść Rimnę od wiary

(Open Doors Polska) – „Kocham moją rodzinę, ale bardziej kocham Boga” – powiedziała Rimna*, gdy zapytano ją, czy wyprze się Chrystusa. Dla uważnego obserwatora widoczne jest, że za tym stwierdzeniem kryją się wewnętrzne zmagania młodej kobiety. A ci, którzy znają historię jej rodziny, wiedzą, z jakimi trudnościami się boryka. Rimna dorastała jako muzułmanka na silnie islamskim południu Filipin, ale niespodziewanie jej życie całkowicie się zmieniło.

Rimna
Rimna nie wyparła się Jezusa pomimo atrakcyjnej propozycji ciotki.

W Jezusie oparcie

Cztery lata temu, gdy Rimna miała 22 lata, znalazła się w prywatnym ośrodku dla uchodźców. Jej rodzice ukrywali się przed władzami, ponieważ ojciec był poszukiwany za handel narkotykami. Nowy dom Rimny znajdował się daleko od rodzinnego domu. Troskliwa opieka pracowników ośrodka, pastora i jego żony, wywarła na Rimnie głębokie wrażenie.

Po pewnym czasie ona, która do tej pory żyła jako muzułmanka, postanowiła zostać naśladowczynią Jezusa Chrystusa. Kiedy otrzymała wiadomość o śmierci ojca, wzrosła w niej tęsknota za rodziną, dlatego Rimna utrzymywała bliski kontakt z matką i rodzeństwem. Z biegiem czasu jej matka i jedna z jej sióstr również zostały chrześcijankami.

Kolejny cios spadł na rodzinę w lipcu ubiegłego roku, kiedy starsza siostra Rimny zachorowała tak poważnie, że musiała zostać przyjęta do szpitala. Koszty leczenia znacznie przekraczały możliwości finansowe rodziny, ale ciotka Rimna pracowała jako lekarz w tym samym szpitalu i osobiście pilnowała, aby wszystkie rachunki były płacone na czas. Jednak, jak się okazało, jej hojność miała swoją cenę.

„Hańba dla rodziny”

Kiedy Rimna odwiedziła siostrę w szpitalu, ciotka obrzuciła ją złowrogim spojrzeniem. Dowiedziała się, że siostrzenica została chrześcijanką. Jak ona śmiała –„niewierząca” – pokazać się na oczy swojej głęboko wierzącej ciotce! Rimna znosiła pogardliwe spojrzenia i oskarżenia z opanowaniem i nadal opiekowała się siostrą.

Po krótkim czasie ciotka zmieniła strategię. Zaoferowała rodzeństwu wspólne mieszkanie, a także sfinansowanie ich edukacji, a tym samym nadzieję na dobrą przyszłość. Wszystko to jednak pod jednym warunkiem: Rimna ma przestać „przynosić wstyd swojej rodzinie” – powinna wyrzec się wiary w Jezusa i zapomnieć o chrześcijanach, którzy stali się jej nową rodziną.

Rimna mówi: „Trudno mi było odrzucić tę dobrą ofertę, bo tęskniłam za tym, by być z moimi braćmi i siostrami. Ale jeszcze trudniej jest mi wyprzeć się wiary w Chrystusa. Jak mógłbym zaprzeć się Jezusa, który oddał za mnie swoje życie i przemienił mnie, który dał mi nową rodzinę w schronisku? Kocham moją biologiczną rodzinę, ale bardziej kocham Boga. I wiem, że wytrwam w tej miłości, a wraz z nią przyjdą dobre rzeczy”.

*imię zmienione

Prosimy, módl się za chrześcijan na Filipinach!

  • Módl się o rodzinę Rimny, a szczególnie o jej ciotkę, aby Boża moc przemiany objęła także ją, aby poznała Jezusa jako Zbawiciela.
  • Módl się za wszystkich byłych muzułmanów na południu kraju, którzy żyją w muzułmańskim środowisku.
  • Módl się, aby Rimna oraz jej bracia i siostry doświadczyli Bożego zaopatrzenia we wszystkich dziedzinach życia.
  • Módl się o ochronę i wzmocnienie dla wszystkich przywódców duchowych, którzy wiernie służą pośród wielu niebezpieczeństw i wrogości wobec chrześcijan.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

SIP

Światowy Indeks Prześladowań

Lista pięćdziesięciu krajów, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej.