Wiadomości

INDONEZJA: ATAK NA KOŚCIÓŁ W NIEDZIELĘ PALMOWĄ

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze przed kościołem w Makassar w południowym Sulawesi o 10:28 w niedzielę rano. Jak podają lokalne media, napastnik próbował wejść do kościoła, ale uniemożliwił mu to ochroniarz. Zamachowiec zdetonował swój ładunek wybuchowy na zewnątrz kościoła. W wyniku ataku rannych zostało 14 osób, ale poza napastnikiem nie ma ofiar śmiertelnych.
W momencie ataku wierni wychodzili z kościoła po nabożeństwie w Niedzielę Palmową. „Niektórzy wierni odnieśli poważne obrażenia, a wszyscy, którzy tam byli, przeżyli traumę” – mówi nasz koordynator ds. służby w Azji Południowo-Wschodniej. „Ich życie już nigdy nie będzie takie samo”.
Do tej pory nikt nie przyznał się do ataku. W Indonezji wielokrotnie dochodziło do ataków na mniejszość chrześcijańską. Pod koniec 2020 roku brutalnie zamordowano kilku chrześcijan, a w 2018 roku zaatakowano trzy kościoły w Surabaya, zabijając 28 osób.

Indonezja

W oczekiwaniu na więcej informacji od naszych partnerów na miejscu, którzy opiekują się rannymi i bliskimi oraz zastanawiają się, jak najlepiej im pomóc, prosimy o wasze modlitwy za Kościół w Indonezji.

  • Dziękujmy Bogu za ocalenie chrześcijan.
  • Módlmy się o uzdrowienie fizyczne dla wszystkich rannych, a także o pocieszenie i uzdrowienie duchowe dla wszystkich, którzy byli świadkami zamachu.
  • Módlmy się również o ochronę dla kościołów w Indonezji, szczególnie podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

SIP

Światowy Indeks Prześladowań

Lista pięćdziesięciu krajów, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej.