Wiadomości
Europa

Pamięci Corry Van der Bijl

Corry, żona założyciela Open Doors brata Andrew, zmarła we wtorek 23 stycznia 2018 roku.

Była otoczona przez rodzinę gdy Bóg powołał Corry do siebie. Życie Corry było dalekie od zwykłego. Urodziła się w marcu 1931 roku, nigdy nie myślała, że wyjdzie za mąż za przemytnika Biblii.
Brat Andrew i Corry spotkali się, kiedy byli młodzi i pracowali w fabryce czekolady Ringers Chocolate. Razem opowiadali o zbawiennym dziele Pana Jezusa pracownikom fabryki. Wielu z nich zostało naśladowcami  Pana Jezusa – powstało wiele małych wspólnot modlitewnych.
 

Zdjęcie: Corry i Brat Andrew na spotkaniu rodzinnym.
Zdjęcie: Corry i Brat Andrew na spotkaniu rodzinnym.
Później Brat Andrew wyjechał na dwa lata szkoły biblijnej w Glasgow. Rozpoczął swoją posługę, ale nadal modlił się o dar żony. W swojej autobiografii "Boży Przemytnik" brat Andrew opisał sposób, w jaki trzykrotnie modlił się za żonę. Pierwsze dwa razy czuł, że Bóg przemówił do niego jasno przez Izajasza  54:1: "Bo liczniejsi są synowie porzuconej niż synowie mającej męża, mówi Pan".
 
Ale Brat Andrew również chciał prawdziwych dzieci i ponownie zapytał Pana. Po raz trzeci, kiedy modlił się i Bóg przypomniał jemu Corry - jako współpracowniczkę w dzieleniu się Dobrą Nowiną w czasie, gdy pracowali w fabryce czekolady. Nie widział jej przez długi czas i nie było żadnych gwarancji, że nie jest jeszcze mężatką.
 
Kiedy brat Andrew wrócił do Holandii, aby odwiedzić Corry była jeszcze  panną. W tym czasie jej ojciec był ciężko chory. Brat Andrew i Corry spędzili wiele godzin przy jego łóżku. To wydarzenie spowodowało, że stali się drogimi sobie przyjaciółmi.
 
Oświadczając się miał wrażenie, że wszystko zrobił źle.  Ale zależało mu, aby jego przyszła żona miała świadomość, że decydując się na związek z nim nie będzie miała łatwego życia, jako żona misjonarza. Po powrocie z podróży misyjnej na Węgry Corry udzieliła mu odpowiedzi.
 
„Będę się o ciebie martwić, tęsknić  za tobą i modlić się za ciebie niezależnie od sytuacji "- powiedziała Corry.
 
„Więc czyż nie byłoby lepiej, gdybym była martwiącą się żoną niż tylko dobrym przyjacielem?”
 
Pobrali się 27 czerwca 1958 roku w Holandii i nadal razem służyli Bogu swym codziennym życiem.
 
Brat Andrew powiedział „Corry, nie wiemy, dokąd prowadzi ta droga, ale  Corry przerwała mu zdanie dopowiadając  „ale pójdźmy tam razem ". To było ich mottem życiowym.
 
Corry była wierną kobietą stojącą za Bożym Przemytnikiem i założycielem Open Doors. Błogosławiła go pięciorgiem dzieci, współczująca cierpiącym i oddana wstawienniczka za prześladowany Kościół. Pracowała jako pielęgniarka służąc niezliczonej liczbie niemieckich uchodźców z DDR’u, nawet jeśli czasami kosztowało to ją jej zdrowie.

Corry była integralną częścią służby Open Doors i Królestwa Bożego, często skłaniając brata Andrew do powiedzenia "Spróbuj modlitwy" i "Szukaj pomocy u Boga".

 
Prosimy o otoczenie modlitwą brata Andrew i ich dzieci Jopa, Marka-Petera, Denisa, Stephaniego, Vanji i ich wnuków. Módlmy się za rodzinę, a wszyscy ci, którzy poruszyli się w jej życiu, którzy będą ją smucić.  , która pogrążona jest w smutku.
 
Chwalmy Boga za niezachwianą wierność Corry wobec Pana oraz za niezmierzony wpływ, jaki miała, aby Ewangelia była głoszona tutaj na ziemi.