Wiadomości
Półwysep Arabski

PÓŁWYSEP ARABSKI: BÓG, KTÓRY DZIAŁA W UKRYCIU

Siostry i bracia, którzy w sercu islamskiego świata odnajdują Jezusa, potrzebują naszej modlitwy.

(Open Doors Polska) - Półwysep Arabski jest uważany za centrum islamu. To właśnie tam narodził się islam i tam znajdują się jego najświętsze miejsca – Mekka i Medyna. We wszystkich siedmiu krajach Półwyspu Arabskiego islam jest religią państwową i determinuje życie społeczne. To nie znaczy, że ludzie, którzy tam żyją, nie mają możliwości, aby poznać Jezusa Chrystusa. Jezus działa również tam. Jednak Jego wyznawcy nie mogą o tym otwarcie mówić, gdyż może im grozić z tego powodu wielkie niebezpieczeństwo. Duszpasterstwo „Annamu fi al-Masih”, wspierane przez Open Doors, prosi o modlitwę za troje chrześcijan, których historie są przykładem wyzwań stojących przed naszymi braćmi i siostrami na Półwyspie Arabskim.

Zdjęcie symboliczne: Mimo niebezpieczeństwa mieszkańcy Półwyspu Arabskiego decydują się pójść za Jezusem.
Zdjęcie symboliczne: Mimo niebezpieczeństwa mieszkańcy Półwyspu Arabskiego decydują się pójść za Jezusem.

Pokój z Bogiem, konflikt w rodzinie

Kiedy kilka lat temu Ava* poznała Jezusa, był to dla niej szczęśliwy koniec wieloletnich poszukiwań. Ava tęskni za wspólnotą z braćmi i siostrami w wierze i pragnie, aby inni ludzie również uwierzyli w Jezusa. Pomimo grożącego jej niebezpieczeństwa, Ava odważyła się powiedzieć o Jezusie swojej przyjaciółce Elianie*, o której wiedziała, że jest osobą otwartą i wolną od uprzedzeń. Ava odnalazła pokój z Bogiem dzięki Jezusowi, ale jej matka nie akceptuje tego. Prosimy, módl się, aby Jezus uzdrowił ich relację. Módl się także, aby Eliana uwierzyła w Jezusa tak jak jej przyjaciółka i aby ta przyjaźń dała początek chrześcijańskiej wspólnocie. 

Także w rodzinie Nety* wiara w Jezusa doprowadziła do napięć. Neta jest chrześcijanką od kilku lat. Jej pragnieniem było, aby jej dzieci także oddały życie Jezusowi. Tak się stało w zeszłym roku. Niestety, jedna z jej córek postanowiła powrócić do swojej starej religii. Prosimy, módl się za całą rodzinę – o mądrość i miłość w postępowaniu z córką oraz o to, by Duch Święty dotknął jej serca.

Bycie uczniem Jezusa

Zavier* i jego rodzina niedawno zostali chrześcijanami. Teraz pragną lepiej poznać Boga i zastosować nauki Jezusa Chrystusa w swoim codziennym życiu. Jak wielu chrześcijan nawróconych na Półwyspie Arabskim rodzina Zaviera czuje się samotna, bo są jedynymi chrześcijanami w swojej społeczności i nie mają osobistego kontaktu z braćmi i siostrami w wierze. Bez wspólnoty i biblijnego nauczania trudno jest wzrastać w wierze – zwłaszcza w społeczeństwie tak głęboko przesiąkniętym islamem. Módl się, aby Zavier i jego rodzina stawali się coraz lepszymi naśladowcami Jezusa Chrystusa dzięki poznawaniu Jego słowa oraz aby byli silni w wierze. Módl się zwłaszcza o dzieci. Módl się, aby cała rodzina była świadectwem Boga dla otaczających ich ludzi.
*imię zmienione

Źródła: „Annamu fi al-Masih”, Open Doors

Prosimy, módl się za chrześcijan na Półwyspie Arabskim:

  • Podziękuj Jezusowi Chrystusowi za nowonawróconych chrześcijan na Półwyspie Arabskim.
  • Módl się, aby wszyscy nowi chrześcijanie mieli możliwość spotykania się z braćmi i siostrami w wierze oraz aby powstawały prężne kościoły podziemne.
  • Módl się o ochronę dla chrześcijan nawróconych z islamu – zmiana religii często bywa źródłem konfliktów i przemocy w rodzinie.
  • Módl się, aby nowi chrześcijanie zostali obdarzeni siłą, która pomoże ich wytrwać w czasie prześladowań.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.