Wiadomości

SRI LANKA: NAPAŚĆ NA CHRZEŚCIJAN PODCZAS WESELA

Lokalni funkcjonariusze policji nie są zainteresowani wyjaśnieniem incydentu

(Open Doors Polska) - "Przestańcie grać te piosenki!" – krzyczał nieproszony gość weselny, domagając się, by zamiast pieśni chrześcijańskich puszczono muzykę tamilską. Pastor Charles* udostępnił swój dom młodej parze i nie zamierzał ugiąć się przed żądaniami mężczyzny. W rezultacie doszło do eskalacji sytuacji: pobici zostali pastor Charles i jego brat.

Zdjęcie RTG, na którym widać metalowe płytki w przedramieniu
Zdjęcie RTG, na którym widać metalowe płytki w przedramieniu

Obojętność policji

Pastor Charles prowadzi kościół w małej wiosce na północy Sri Lanki. Kiedy jeden z jego krewnych postanowił się ożenić, pastor udostępnił nowożeńcom swój dom, który został na tę okazję odświętnie udekorowany. Podczas uroczystości jeden z mieszkańców wsi, który wmieszał się w tłum gości, zaczął wykrzykiwać coś w stronę Charlesa. Żądał wyłączenia muzyki, a kiedy właściciel domu zignorował jego żądania, zaczął zrywać kolorowe lampki i dekoracje. Następnie zaczął niszczyć meble. Zgromadzeni goście byli przerażeni. Brat pastora Charlesa próbował uspokoić mężczyznę, ale wtedy to on został zaatakowany.

Policja wezwana na miejsce zdarzenia przybyła, gdy napastnik opuścił już dom. Jednak, jak relacjonuje pastor Charles, funkcjonariusze nie wykazali większego zainteresowania wyjaśnieniem tego incydentu: "Poinformowali mnie tylko, że mogę złożyć skargę". Jednak kiedy tego samego wieczoru Charles i jego brat pojawili się na posterunku policji, ich skarga została przyjęta bardzo niechętnie. "Zachowywali się tak, jakby uważali, że nie stało się nic złego" – mówi pastor Charles, uśmiechając się gorzko.

Brutalna napaść

Wracając z posterunku policji, mężczyźni zostali napadnięci i pobici metalowymi i drewnianymi kijami przez 15-osobową grupę napastników. Atak był tak brutalny, że brat Charlesa doznał siedmiu złamań kości w rękach i nogach. Pastor Charles i jego brat zostali przewiezieni do szpitala, gdzie brat przeszedł czterogodzinną operację. Aby zespolić złamania, w nogach i rękach mężczyzny umieszczono kilka metalowych płytek i. Pastor Charles miał siniaki na całym ciele i potrzebował 13 szwów na czole.
Incydent ten sprawił, że cała rodzina pastora Charlesa jest przerażona. Kiedy zapada ciemność, ogarnia ich strach. Lokalni partnerzy Open Doors odwiedzili tę rodzinę i są w trakcie uruchamiania niezbędnych środków pomocy. Bardziej niż czegokolwiek innego potrzebują jednak wsparcia modlitewnego ze strony rodziny na całym świecie.

*imię zmieniono

Prosimy, módl się za Charlesa, jego brata i całą rodzinę:

  • Módl się o uzdrowienie fizyczne i duchowe dla tych dwóch mężczyzn i ich bliskich.
  • Módl się, aby Jezus umocnił ich w ich wierze i aby nie obawiali się za Nim podążać.
  • Módl się, aby sytuacja w wiosce się uspokoiła i aby nie dochodziło do kolejnych ataków.
  • Módl się, aby Jezus przemienił serca napastników

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Światowy Indeks Prześladowań 2024

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

przekazywana Biblia

Dzięki Twojemu wsparciu Open Doors może pomagać prześladowanym chrześcijanom, realizując konkretne projekty. Tutaj można znaleźć informacje o darowiznach i sposobie ich wykorzystania.