Wiadomości prasowe

TOGO: NADEGE – W CIENIU WSZECHMOGĄCEGO

Młoda muzułmanka tęskni za żywym Bogiem

(Open Doors, Polska) – Nadege* (23) urodziła się w muzułmańskiej rodzinie w Togo. Kiedy zdecydowała się pójść za Jezusem, spotkała się z ostrą reakcją i odrzuceniem ze strony rodziny. Jednak Nadege nie przestała wierzyć i w końcu znalazła ludzi, którzy stanęli po jej stronie.

W najtrudniejszych chwilach Nadege znajdowała pocieszenie i siłę w Biblii

Nazywana „czarownicą” przez własną rodzinę

Nadege miała 13 lat, kiedy zmarła jej mama, a ona zamieszkała z chorym ojcem Solim*. Za radą chrześcijańskiego sąsiada krewni Nadege postanowili zabrać Solima do kościoła, aby tamtejsi chrześcijanie pomodlili się o jego zdrowie. Po modlitwie stan Solima znacznie się poprawił, a on sam postanowił, że będzie uczęszczał na spotkania kościoła. Jednak rodzina wywierała na niego tak silną presję, że Solim przestał chodzić do kościoła. Rok później Solim zmarł. Nadege opowiada, co wtedy myślała: „Mój ojciec był chory i po tym, jak chrześcijanie modlili się za niego, został uzdrowiony. Ja też chcę należeć do tego Jezusa. Nie chcę umrzeć jak mój ojciec, nie znając Boga”.

Skontaktowała się z kościołem i w listopadzie 2018 r. postanowiła oddać życie Chrystusowi. Niedługo potem młoda kobieta zaczęła być prześladowana. Za każdym razem, gdy wracała z kościoła, jej babcia zamykała przed nią drzwi i nie wpuszczała jej do domu. Nadege często spała na zewnątrz, a czasem u sąsiadów. Rodzina obrażała ją, a nawet oskarżała o bycie czarownicą i zabicie ojca.

Schronienie i poczucie bezpieczeństwa

Sytuacja uległa eskalacji, gdy babcia wybrała dla Nadege muzułmańskiego męża, a ona odmówiła wyjścia za mąż. Za karę, młoda kobieta musiała spać w pobliżu śmietnika. W kwietniu 2022 Nadege zdecydowała, że nie jest już dłużej żyć w takich warunkach i postanowiła opuścić rodzinny dom.

Dzięki niewielkim oszczędnościom i wsparciu wuja Nadege była w stanie wynająć pokój. Jednak babcia przekonała wuja, że nie powinien pomagać Nadege z powodu jej odejścia od islamu.

Niestety Nadege nie otrzymała wsparcia, na jakie liczyła w swojej wspólnocie. Rozczarowana wycofała się z życia wspólnotowego, ale nie przestała wierzyć w Boga. W czerwcu 2023 roku Nadege zaczęła chodzić do innego kościoła. Nasi lokalni partnerzy dowiedzieli się o jej sytuacji i pomogli jej opłacić czynsz za pokój i kupili jej maszynę do szycia. Obecnie Nadege poszukuje odpowiedniego lokalu, w którym mogłaby założyć zakład krawiecki, aby móc samodzielnie się utrzymać.

Patrząc wstecz, Nadege mówi: „Dzięki Bożej łasce wyszłam z tej trudnej sytuacji prześladowań. Myślałam, że będę musiała radzić sobie sama, ale Bóg posłał ludzi, którzy mi pomogli. Nie mam słów, by wam podziękować. Niech Bóg was obficie błogosławi” – powiedziała naszym lokalnym partnerom.

Jeden werset stał się dla niej szczególnie ważny w trudnych chwilach: „Kto przybywa pod osłoną Najwyższego i w cieniu Wszechmocnego spoczywa,” – cytuje Psalm 91, werset 1. „Ten werset bardzo mi pomógł, kiedy moja rodzina zwróciła się przeciwko mnie z powodu mojej wiary. Dziękuję za niego Bogu”.

*imię zmienione

Prosimy, módl się za Nadege; ona sama przedstawiła następujące prośby:

  • „Proszę, módlcie się, abym znalazła dobry lokal na zakład krawiecki i aby jego uruchomienie zakończyło się sukcesem”.
  • „Módlcie się, aby moja babcia i cała moja rodzina uwierzyli w Jezusa”.
  • „Módlcie się również, abym znalazła dobrego męża”.
  • „Módlcie się, abym nadal wzrastała w wierze”.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.