Wiadomości

Zbawienie od śmierci i pocieszenie, którego źródłem jest Bóg

(Open Doors Polska) - „Jestem z tobą w potrzebie”, mówi nam Bóg na wiele sposobów. Jego obietnica jest zawsze aktualna

Open Doors otrzymuje prośby o pomoc z krajów, w których chrześcijanie są prześladowani. Nawet podczas pandemii doświadczają wykluczenia, wrogości i ataków ze strony władz lub współobywateli. W niektórych krajach chrześcijanie są celowo pomijani podczas rozdzielania pomocy, zwłaszcza jeśli mieszkają w odległych częściach kraju. Hana*, lokalny partner w Azji, donosi: „Słyszałem, jak wiele osób płacze. Jednocześnie jestem bardzo dumny z naszych zespołów, które dają nadzieję prześladowanym chrześcijanom. Jestem zdumiony, jak wiele mogą zrobić. Rozdajemy pomoc humanitarną i prowadzimy kampanie wspierania chrześcijan ”.

2020-04-08_Open_Doors_753x420_Azja_Detailpage

Wspieramy nasze siostry i braci modlitwą i praktyczną pomocą.

Nieoczekiwana pomoc

Chrześcijanka z Malezji donosi: „Mój mąż i ja straciliśmy pracę w czasie kryzysu i poprosiliśmy Boga o rozwiązanie dla naszej rodziny. Zaledwie wypowiedzieliśmy słowo „amen”, kiedy do nas zadzwoniłeś i zapytałeś o nasze potrzeby. Dziękuję bardzo! ”
Apostoł Paweł pisze o Bożej pomocy w wielkiej potrzebie: „Nie chciałbym bowiem, bracia, byście nie wiedzieli o udręce doznanej przez nas w Azji; jak do ostateczności i ponad siły byliśmy doświadczani, tak iż zwątpiliśmy, czy uda się nam wyjść cało z życiem. Lecz właśnie w samym sobie znaleźliśmy wyrok śmierci: aby nie ufać sobie samemu, lecz Bogu, który wskrzesza umarłych. On to wybawił nas od tak wielkiego niebezpieczeństwa śmierci i będzie wybawiał. Tak, mamy nadzieję w Nim, że nadal będzie nas wybawiał przy współudziale waszych za nas modlitw, aby w ten sposób wielu dzięki składało za dar dla wielu w nas złożony“. (2 Koryntian 1,8-11 BT).

„Wiemy, że modlicie się za nas”

Ta pewność jest pociechą dla naszych prześladowanych braci i sióstr. Dodaje im siły, która pochodzi od Boga. Ufają Bogu, który przeprowadził swój lud przez pustynię. Prosimy, nie ustawajcie w modlitwie. Dziękujemy za wasze wsparcie.

*imię zmienione