Zachęta dla Aishy z Nigerii

Młoda chrześcijanka doświadcza procesu uzdrawiania po przeżytym gwałcie

Aisza ma zaledwie 28 lat, ale z powodu swojej chrześcijańskiej wiary musiała wiele wycierpieć. Młoda matka trójki dzieci pochodzi z Kano, jednego z północnych stanów Nigerii, w których obowiązuje prawo szariatu. Dwa lata temu Fulani włamała się do jej domu. Porwali jej męża, a ją dwukrotnie zgwałcono. Od tego czasu zmagała się z ogromną traumą z powodu tego okrutnego doświadczenia. Jednak powoli doświadcza uzdrowienia. Aisha potrzebuje naszej zachęty w tym długim procesie uleczania.

Zdjęcie: Aisha z Nigerii przeżyła dwa gwałty
Zdjęcie: Aisha z Nigerii przeżyła dwa gwałty

Koszmar staje się straszliwą rzeczywistością

Kiedy uzbrojona grupa weszła do domu, mężczyźni zobaczyli Biblię. Powiedzieli do męża Aishy: "Dlatego musimy cię zabrać" i zabrali go na zewnątrz. Około dziesięciu mężczyzn z plemienia Fulanów zostało jednak w domu i namawiało Aiszę do współżycia z nimi. Kobieta odmówiła. Wtedy dwóch z nich brutalnie ją zgwałciło. Zanim Fulani opuścili dom, wzięli wszystko co było wartościowe.

Aisha spodziewała się, że jej mąż zostanie zabity. Wrócił jednak kilka godzin później. Kiedy Aisha powiedziała mu we łzach co się stało i że nie może sobie wyobrazić, aby kiedykolwiek miała teraz spać z mężczyzną, pocieszył ją: "Otrzyj łzy (nie martw się). Między nami jest wszystko dobrze". A kiedy Aisha obawiała się, że mogła zostać zarażona chorobami przenoszonymi drogą płciową, zapewnił ją: "Nawet jeśli się zaraziłaś, nigdy cię nie opuszczę. Zawsze będę stał przy tobie".

"Rana leczona stopniowo"

W następnych miesiącach Aisha bardzo cierpiała z powodu koszmaru, który przeżyła. "Nie miałam pokoju w swoim sercu. Nie mogłem jeść i spać. Ilekroć byłam sama, pamiętałam tych dwóch mężczyzn gwałcących mnie. Czułam tak wiele nienawiści w moim sercu dla nich”.

Open Doors zaprosiło Aisha do udziału w seminariach poświęconych terapii traumy. "Wtedy poczułam, że pokój zaczyna się we mnie rozprzestrzeniać. [....] Kiedy przypominam sobie to wydarzenie teraz, .... nie wiem jak, ale nienawiść  odeszła". Aisha w towarzystwie artystki namalowała swój autoportret. "Narysowałam się bez uśmiechu na twarzy. Chcę, aby każdy, kto widzi obraz,  zobaczył mój ból, który doświadczyłam i nadal go mam. [....] To rana, która leczy się stopniowo. [....] Ale wiem na pewno jedno: że wszystko tym, którzy kochają Boga, służy ku dobremu!

 

Módlcie się za Aiszę, aby Bóg kontynuował swoje uzdrawiające działanie w niej, umacniał wiarę i nadzieję. Niech Aisha poprzez naszą akcję zachęty wie, że modlicie się za nią i zachęcacie tę młodą kobietę, aby trzymała się blisko Jezusa.

Jak stworzyć taką wiadomość?

  • Napisz parę krótkich zdań w prostym języku angielskim.
  • Napisz kilka osobistych słów np. o co się modlisz dla niej. Zachęć ją, aby trzymała się wiary w Jezusa. Można również zacytować werset biblijny, ale niech nasze wiadomości nie będą jedynie cytowaniem wersetów z Biblii.
  • Napisz z jakiego kraju pochodzisz, podaj swoje imię, ewentualnie wiek.
  • Wyślij list lub kartę w kopercie na adres podany poniżej. Korespondencję przekażemy naszym partnerom w Nigerii, którzy następnie przekażą Twoją wiadomość do Aishy.

Ważne informacje:

  • Nie należy podawać żadnych innych danych osobowych niż wymienione powyżej.
  • Nigdy nie wspominaj o Open Doors.
  • Nie krytykuj danego kraju i jego polityki.
  • Nie wkładaj do koperty żadnych pieniędzy.

Na Waszą pocztę czekamy do  końca maja 2019.

Adres do wysyłki:

Aisha z Nigerii
 c/o Open Doors
 Skrytka Pocztowa 91
 02-793 Warszawa 59

Listy przekażemy dalej.

 

Dwa lata temu Fulani włamała się do jej domu. Porwali jej męża, a ją dwukrotnie zgwałcono. Od tego czasu zmagała się z ogromną traumą z powodu tego okrutnego doświadczenia. Jednak powoli doświadcza uzdrowienia. Aisha potrzebuje naszej zachęty w tym długim procesie uleczania.