Rodzeństwo z Kirgistanu potrzebuje odzyskać nadzieję

16 października 2018 roku 25-letni Eldos z Kirgistanu został pobity przez trzech mężczyzn. Atakującymi byli ekstremistyczni muzułmanie - zmuszając go do powrotu do islamu. Eldos dorastał jako muzułmanin, ale postanowił żyć z Jezusem. Młody chrześcijanin został przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami. Lekarze byli pewni, że albo on umrze, albo będzie trwale uszkodzony i zmagający się ze znaczną niepełnosprawnością. Mamy teraz możliwość, by zachęcić Eldosa w tym trudnym czasie!

Uwaga: We wcześniejszych informacjach przekazywanych w ramach akcji pisania, ze względów bezpieczeństwa nazwaliśmy Eldosa Emmin. W międzyczasie sprawa w Kirgistanie wzbudziła duże zainteresowanie, a inne organizacje pomocowe również o tym zaczęły donosić. Dlatego postanowiliśmy opublikować prawdziwe imię Eldosa i zdjęcie.

Szoku zmieszany ze smutkiem

Tymczasem Eldos nie jest już w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nie może jednak mówić, a lekarze boją się, że straci zęby. Przeżycia z napaści, wywołały kilka ataków paniki. Ponadto, młody chrześcijanin jest złamany i zniechęcony. Mimo sytuacji powiedział: "Żyję, bo tak wielu ludzi modli się za mnie, czuję to. Dziękuję!” Eldos był kilkakrotnie operowany i będzie musiał przejść jeszcze wiele innych zabiegów. W szpitalu strzegą go inni chrześcijanie, obawiając się o jego bezpieczeństwo.

Rodzina Eldosa troszczy się również o jego syna i brata. Napastnicy grozili rodzinie. Pastorzy w trosce o dalsze ich losy, wynajęli prawnika dla Eldosa i jego rodziny. Mężczyzna o swojej sprawie poinformował krajowe media i siły bezpieczeństwa. Jednak teraz już cała rodzina jest w niebezpieczeństwie - grożą im krewni napastników. Siostra Eldo Aygul* jest szczególnie dotknięta sytuacją brata. Musiała być świadkiem ataku. Ze względu na stres i wstrząs, którego doświadczyła, 24 października w szóstym miesiącu ciąży straciła swoje dziecko. Aygul prawie nie mówi i dużo płacze.

Prosimy zachęć Eldosa, Aygula oraz ich rodzinę! Napisz krótką wiadomość do swoich braci i sióstr z Kirgistanu, aby pokazać im, że wielu ludzi myśli o nich, stoi po ich stronie i trwa w modlitwie.

Zdjęcie: Eldos ze swoją matką i wujem Nurbek
Zdjęcie: Eldos ze swoją matką i wujem Nurbek

Jak stworzyć taką wiadomość?

Módl się na początku, aby Bóg dał Ci dobre pomysły i właściwe słowa.
Jesteśmy rodziną – niech to będzie Twoja osobista wiadomość! Podaj swoje imię (tylko imię), wiek i kraj, z którego pochodzisz.
Tekst niech będzie krótki, ale charakterystyczny. Napisz np. o co modlisz się dla Eldosa i Aygul. Zachęć ich, aby trzymali się wiary w Jezusa. Można również zacytować werset biblijny, ale powstrzymujmy się, aby wysyłać jedynie same wersety.
Wyślij wiadomość za pomocą poniższego formularza. Przekażemy je naszym partnerom w Kirgistanie, którzy następnie przekażą Twoje przesłanie Eldosowi, Aygul i ich bliskim.

Ważne informacje:

  • Nie należy podawać żadnych innych danych osobowych niż wymienione powyżej.
  • Nigdy nie wspominaj o Open Doors.
  • Nie krytykuj Kirgistanu i polityki tego kraju.

Twoja zachęta

Prosimy, módlcie się za Eldosa, Aygula i ich rodzinę:

  • Módlmy się o wyleczenie Eldosa.
  • Prośmy Boga, by był blisko Eldosa i Aygula oraz uzdrawiał ich duchowo.
  • Wołajmy o ochronę całej rodziny, chrześcijańskiej społeczności i prawnika.
  • Módlmy się, aby Bóg spotkał i dotknął serc napastników ku ich zbawieniu.
Twoja zachęta dla Eldosa, Aygul i ich bliskich
Tak, zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Pola oznaczone gwiazdką * obowiązkowe.