„Ojcem sierot i sędzią wdów Jest Bóg w swym świętym przybytku“

Psalm 68:6

 

Karidża* i jej mąż Didier* dorastali jako muzułmanie na północy Wybrzeża Kości Słoniowej. Kiedy Didier poważnie zachorował, zwrócili się o pomoc do muzułmanów, aby pomodlili się za niego i do czarowników, którzy wypowiadali nad nim zaklęcia. Wydali na to wszystkie pieniądze, ale nic nie pomogło. Potem udali się do kościoła. Szukali uzdrowienia fizycznego, ale zamiast tego znaleźli uzdrowienie dla swojej duszy. Zwrócili się do Jezusa i znaleźli przebaczenie i nowe życie z Nim.

 

Zdjęcie: Karidża w sklepie z tkaninami
Zdjęcie: Karidża w sklepie z tkaninami

Pod presją rodziny

Ich krewni odrzucili i przekleli Karidżię i Didiera, kiedy usłyszeli o ich decyzji życia z Jezusem. Ale oni trzymali się swojego Zbawiciela, mimo że choroba Didiera się pogłębiała. Didier zmarł w sierpniu 2016 roku. Karidża nie wiedziała jak samodzielnie zająć się 12-letnią córką i 3-letnim synem. Jej krewni postrzegali jej bezradność jako szansę na powrót do islamu. Próbowali nakłonić Karidżę do poślubienia bogatego muzułmańskiego mężczyzny, który miał już cztery inne kobiety. Odmówiła, a także odrzuciła innych mężczyzn, których wybrali jej krewnych. Rodzina Karidżów zabrała wówczas dostawę tkanin, których sprzedaż posłużyć miała do sfinansowania ich utrzymania. Jej potrzeby finansowe stały się jeszcze większe i musiała zabrać córkę ze szkoły, ponieważ nie mogła już dłużej płacić czesnego.

Przylgnięcie do Jezusa

Open Doors dzięki Waszym ofiarom umożliwiło Karidży ponowne założenie małego przedsiębiorstwa z branży tekstylnej. Teraz może zarabiać na życie sprzedając tkaniny dla siebie i swoich dzieci. Kobieta wciąż jest odrzucana przez krewnych i nadal nakłania się ją do zawarcia małżeństwa z muzułmaninem, ale ona trzyma się Jezusa i mówi innym dobrą nowinę. "Dzięki Bożej łasce pięć kobiet przyszło już do Chrystusa przez moje świadectwo i żyje szczęśliwie jako chrześcijanki", relacjonuje Karidża. "Módlcie się za nas".

*Imię zmienione

Modlitwa i pisanie

Napisz Karidżi krótkie pozdrowienia prostym językiem angielskim lub francuskim, z jednym lub dwoma zachęcającymi wersetami z Biblii. Prosimy, podaj tylko swoje imię i nazwisko oraz narodowość, nie podawaj adres. Nie wspominajmy o Open Doors, nie krytykuj polityki danego kraju i nie wkładaj do środka pieniędzy. Wyślij listy i kartki w kopercie do naszego biura. Można robić przesyłki zbiorcze, czyli kilka kartek do różnych osób w jednej kopercie. Prosimy jedynie wyraźnie opisać do kogo jest dana kartka lub list.

 

Na Waszą pocztę czekamy do 15.12.2018

 

Adres do wysyłki:

Karidżia z Wybrzeża Kości Słoniowej
c/o Open Doors
Skrytka Pocztowa 91
02-793 Warszawa 59

Listy przekażemy dalej.