PROJEKT - LISTOPAD 2023

DOBRY KURS NA PRZYSZŁOŚĆ

Wiele chrześcijańskich dzieci od najmłodszych lat jest świadkiem tego, jak członkowie ich rodzin poddawani są ostracyzmowi, zniewagom i atakom fizycznym. Te formy prześladowań często dotykają ich samych, co ma ogromny wpływ na kształtowanie ich tożsamości i wpływa na całą ich przyszłość. Dzieci stają się niepewne siebie i mają niskie poczucie własnej wartości, a to może negatywnie wpływać na ich wiarę i zaufanie do kochającego Ojca w niebie. Open Doors za pośrednictwem lokalnych partnerów organizuje różne formy wsparcia dla chrześcijańskich dzieci i młodzieży.

Kurs nauki czytania i pisania na Filipinach

Nauczanie biblijne i materiały dostosowane do wieku mają pomóc najmłodszym w budowaniu silnej relacji
z Jezusem. Dzieci powinny wiedzieć, że Jezus jest przy nich nawet w czasie prześladowań. Terapeuci pomagają dzieciom i młodzieży pogodzić się ze strasznymi doświadczeniami, aby nie były one dla nich obciążeniem do końca życia. Kolejnym obszarem pracy Open Doors są programy edukacyjne.

Rebeca* prowadzi kurs czytania i pisania dla chrześcijańskich dzieci z ubogich rodzin na Filipinach. Mówi: »Organizujemy ten kurs, aby dzieci mogły wyrwać się z ubóstwa, mieć lepszą przyszłość, a tym samym stać się błogosławieństwem w swoim [muzułmańskim] środowisku«. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy inwestują w prześladowane dzieci i młodzież, zarówno modlitewnie, jak i finansowo.

*Imię zmieniono

» Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. «  Ewangelia wg św. Mateusza 10,22

 

DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE! Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy:
»Projekt miesięczny 11/2023 - Dobry kurs na przyszłość«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.