PROJEKT - GRUDZIEŃ 2023

WZMACNIANIE CHRZEŚCIJAN W WIETNAMIE

Lokalni partnerzy Open Doors w Wietnamie prowadzą różnorodne szkolenia i seminaria, które mają na celu wzmocnienie miejscowych chrześcijan w ich wierze i codziennym życiu.

Aktywni uczestnicy seminarium w Wietnamie

W wietnamskich społecznościach wiejskich ludzie, którzy decydują się przyjąć wiarę w Jezusa Chrystusa, często narażeni są na presję i zmuszani do wyrzeczenia się swojej wiary. Przywódcy plemienni, starając się zachować tradycje swojego plemienia, wykluczają chrześcijan ze społeczności, traktując ich jako zdrajców kultury i tożsamości.

Aby wspierać chrześcijan i ich rodziny w radzeniu sobie z tą presją i umacnianiu się w wierze, lokalni partnerzy Open Doors w Wietnamie organizują seminaria, które skupiają się na wzmacnianiu chrześcijańskich małżeństw i rodzin. Huong*, uczestniczka jednego z tych seminariów, podkreśla: »To było wzruszające... odnowienie naszego małżeństwa w miłości do Boga, tak, aby ludzie wokół nas mogli wyraźnie widzieć w nas Jezusa.« Oprócz seminariów dla małżeństw i rodzin, organizowane są także szkolenia biblijne dla liderów, dzieci i młodzieży. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają tę cenną pracę zarówno modlitwami, jak i finansowo!

*Imię zmieniono

» Podstawą wszystkiego jest mądrość; zdobywaj mądrość i za cały swój majątek zdobywaj roztropność. «  Księga Przysłów 4:7

Wspierając nasz grudniowy projekt przyczyniasz się do pomocy chrześcijanom, którzy mieszkają w Wietnamie. Dzięki Twojej pomocy możemy organizować szkolenia dla naszych braci i sióstr, którzy potrzebują naszego wsparcia i pragną rozwijać się duchowo i mentalnie, zgłębiając słowa Pisma Świętego. Niech Bóg Wam błogosławi za Wasze dobro!

 

Twoja pomoc jest nieoceniona i za każdą formę wsparcia pragniemy Ci podziękować.
Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy:
»Projekt 12/2023 - Wzmacnianie chrześcijan w Wietnamie«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany,
środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.