Niewzruszona wiara

Nowy projekt pomocy

Zobacz świadectwo, które porusza i inspiruje

Niezwykłe historie

W najnowszym magazynie Open Doors

Magazyn Open Doors 8/2022

Najnowsze informacje z prześladowanego Kościoła

NIGERIA: CHRZEŚCIJANIE NA CELOWNIKU ISLAMISTÓW
Wiadomości

NIGERIA: CHRZEŚCIJANIE NA CELOWNIKU ISLAMISTÓW

Pod koniec lipca Obserwatorium Wolności Religii w Afryce (ORFA) opublikowało najnowsze badania dotyczące ataków islamistów w Nigerii. Kilka dni wcześniej doszło do porwania dwóch katolickich księży w Lere w Nigerii (stan Kaduna). Ksiądz John Mark Cheitnum został zamordowany w dniu uprowadzenia, natomiast ksiądz Denatus Cleopas zdołał zbiec swoim porywaczom. 

BANGLADESZ: PODPALENIE KOŚCIOŁA - GROŹBY WOBEC CHRZEŚCIJAN
Wiadomości

BANGLADESZ: PODPALENIE KOŚCIOŁA - GROŹBY WOBEC CHRZEŚCIJAN

W południowo-wschodniej części Bangladeszu, wioski zamieszkane są głównie przez ludność tubylczą. 30 czerwca 2022 lokalny kościół chrześcijan został całkowicie zniszczony w wyniku podpalenia. Miejscowi chrześcijanie są wstrząśnięci i przerażeni. Stracili nadzieję na pomoc ze strony władz - potrzebują naszej modlitwy.

SUDAN: CZTERECH CHRZEŚCIJAN OSKARŻONYCH O APOSTAZJĘ
Wiadomości

SUDAN: CZTERECH CHRZEŚCIJAN OSKARŻONYCH O APOSTAZJĘ

Sudańczycy zadają sobie pytanie o powrót kary śmierci za apostazję. Pod koniec czerwca czterech młodych chrześcijan zostało zatrzymanych i oskarżonych o apostazję. Stało się tak pomimo tego, że w 2020 roku ówczesny rząd tymczasowy zdekryminalizował apostazję z islamu, która była karana śmiercią. 

chory na nowotwór chrześcijanin aresztowany w Iranie
Wiadomości

IRAN: CHORY NA RAKA CHRZEŚCIJANIN PRZETRZYMYWANY W ARESZCIE

Pomimo choroby nowotworowej Gholamreza Keyvanmanesh jest przetrzymywany w areszcie tymczasowym od prawie czterech tygodni. Pięćdziesięcioletni Keyvanmanesh jest jednym z czterech chrześcijan nawróconych z islamu aresztowanych podczas nalotu na kościół domowy w mieście Nizhapur pod koniec czerwca.

spotkanie z prelegentem

Zaproś prelegenta

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Apokalipsa św. Jana 3,2

„Stań się czujnym i umocnij,
resztę, która miała umrzeć“.

o nas
O nas

W służbie prześladowanym chrześcijanom

Naszą wizją jest to, aby każdy prześladowany chrześcijanin był zachęcany do życia w wierze i znał przynajmniej jednego chrześcijanina, który nieustannie modli się za niego.

Nasza pomoc na świecie
Wsparcie

Nasza służba na świecie

Wraz z organizacjami partnerskimi niesiemy wsparcie poprzez, dystrybucję Pisma Świętego i literatury chrześcijańskiej, projekty samopomocowe, szkolenia, niesienie pomocy charytatywnej i doraźnej.

Podziękowania od prześladowanych chrześcijan
Wpływ

Podziękowania od prześladowanych chrześcijan

Twoje zaangażowanie ma znaczenie! Chrześcijanie, którym pomogły projekty Open Doors i nasi partnerzy, dziękują za wsparcie.

ŚIP

Światowy Indeks Prześladowań

W ciągu ostatniego roku wzrosła intensywność prześladowań chrześcijan na świecie. Obecnie około 360 milionów chrześcijan jest ofiarą silnych prześladowań w 50 krajach uwzględnionych w Światowym Indeksie Prześladowań.