Świadectwo Kontroli Darowizn Aliansu Ewangelicznego

Open Doors od 2003 roku posiada Świadectwo Kontroli Darowizn Niemieckiego Aliansu Ewangelicznego

Świadectwo Kontroli DarowiznW 2003 r. Open Doors zdecydowało ubiegać się o Świadectwo Kontroli Darowizn Niemieckiego Aliansu Ewangelicznego (DEA) po raz pierwszy. Zdobycie tego świadectwa wiąże się z poddaniem kontroli i zastosowania norm wg bardzo wysokich kryteriów i surowych wymagań dotyczących wykorzystania funduszy zdobytych jako darowizny. Kryteria zdobycia tego certyfikatu zostały opracowane w ścisłej współpracy z niemieckim Centralnym Instytutem Spraw Społecznych (DZI). DZI ze względu na współpracę z DEA akceptuje dane świadectwo.

Przyznanie świadectwa opiera się na wytycznych dotyczących potwierdzenia zgodności działań organizacji ze ścisłymi zasadami w zakresie wykorzystania funduszy zdobytych jako darowizny i mających na celu pomoc humanitarną i charytatywną.

Pozytywnym jest to, że kryteria testu DEA są bardziej rygorystyczne niż kryteria oceny dopuszczalnych kosztów administracyjnych organizacji non-profit akceptowalnych przez DZI. O ile DEA ustala maksymalny limit kosztów administracyjnych do 25%, wówczas DZI może wynosić do 30% ustawowych funduszy darowizn. Koszty administracyjne Open Doors wynoszą obecnie poniżej 10%, co jest stosunkowo niewielkie. W listopadzie 2015 r. Świadectwo Kontroli Darowizn DEA został ponownie przekazane Open Doors i jest ważne do końca 2017 r.

 

Dlaczego nie zawsze można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące projektów?

Praca Open Doors odbywa się głównie w krajach o bardzo ograniczonej wolności religijnej i dlatego często odbywa się w podziemiu. Ze względu na delikatne obszary działalności Open Doors nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć szczegółowych informacji o projektach, konkretnych liczbach, osobach. Nasze działania informacyjne w wolnych krajach i działania pomocowe w krajach prześladowań nie mogę nieść zagrożenia dla lokalny chrześcijan i naszych miejscowych pracowników. Tajne służby w krajach ucisku lub grupy ekstremistyczne mogą sprawdzać naszą stronę internetową, a zatem wyciągnąć "wnioski" dotyczące sposobu i zakresu naszych projektów w poszczególnych krajach, które narażałyby prześladowanych chrześcijan i naszą służbę tam na miejscu. Aby temu zapobiec, jesteśmy bardzo wrażliwi na umieszczane przez nas informacje. Oczywiście udostępniamy je naszym audytorom, a także właściwemu urzędowi podatkowemu.

Powiązane tematy

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.

Projekt Kwiecień 2024

Lokalni partnerzy Open Doors w Wietnamie prowadzą różnorodne szkolenia i seminaria, które mają na celu wzmocnienie miejscowych chrześcijan w ich wierze i codziennym życiu.

Pomoc, która nadchodzi

Projekty, które Open Doors mogło już przeprowadzić, pomogły wielu osobom na całym świecie. Chcemy pokazać, jak bardzo ważna jest Twoja pomoc dla prześladowanego Kościoła.