Zachęta dla chrześcijan z Indii

W ostatnich latach gwałtownie nasiliły się prześladowania chrześcijan w Indiach. Ważną rolę w tym procesie odgrywają nacjonaliści hinduscy, którzy starają się uczynić z Indii naród całkowicie hinduski. Zwłaszcza od momentu, gdy partia BJP, wyłoniona z hinduskiej grupy ekstremistów pod przewodnictwem premiera Narendry Modi, przejęła rządy w kraju w maju 2014 r., sytuacja chrześcijan w tym kraju nadal się pogarsza. Są oni postrzegani jako zagrożenie dla kultury indyjskiej i jedności społecznej i są odpowiednio zwalczani. Chrześcijanie doświadczają jednak również presji, dyskryminacji, wrogości i przemocy fizycznej ze strony członków rodziny i sąsiadów.

Zdjęcie symboliczne
Zdjęcie symboliczne
 

W związku z tymi wydarzeniami pragniemy zachęcić chrześcijan z Indii poprzez osobiste słowa zachęty od ich braci z innych krajów. W tym celu potrzebujemy Twojego wsparcia! Napisz krótkie pozdrowienie w języku angielskim, najlepiej ze zdjęciem, lub nagraj film wideo, aby pokazać indyjskim chrześcijanom, że myślisz o nich i modlisz się za nich!

Jak stworzyć taką wiadomość?

Módl się na początku, aby Bóg dał Ci dobre pomysły i właściwe słowa.
 
Nakręć filmik lub zrób zdjęcie i napisz parę motywujących słów po angielsku z wersetem biblijnym - bądź kreatywny dla swojego prześladowanego rodzeństwa! Prosimy nie używać zdjęć, których nie zrobiłeś sam lub których nie jesteś właścicielem praw autorskich. Dzieci mogą również mogą wziąć w tym udział i namalować jakiś obrazek.
 
Jesteśmy rodziną – niech to będzie Twoja osobista wiadomość! Podaj swoje imię (tylko imię), wiek i kraj, z którego pochodzisz. Dodaj zdjęcie siebie lub grupy, z którą tworzysz tę wiadomość.
 
Zachęcamy do używania wersetów biblijnych, które są budujące i pasują do sytuacji prześladowań. Poza wersetami napisz kilka osobistych słów. Na przykład, pisz o tym, jak w trudnych czasach znalazłeś nową odwagę i dlaczego pewien werset w tym czasie szczególnie Ci pomógł. Opowiedz im o swoich osobistych duchowych wyzwaniach i o tym, jak Bóg poprzez nie do Ciebie przemówił.
 
Wyślij swoje przesłanie zachęty, korzystając z poniższego formularza. My przekażemy je chrześcijanom w Indiach.

Ważne informacje:

  • Nie należy podawać żadnych innych danych osobowych niż wymienione powyżej.
  • Nie należy wspominać o Open Doors; należy również upewnić się, że na zdjęciach/filmach nie ma odniesień do Open Doors.

Twoja zachęta

Twoja zachęta dla chrześcijan z Indii

Pliki muszą być do 50 MB.
Dozwolone rozszerzenia plików: gif ; jpg ; jpeg ; png ; pdf ; avi ; mov ; mp4
Poczekaj aż plik zostanie w pełni przesłany (zostanie wyświetolny po pomyślnym załadowaniu).


Wymagania dot. plików
Tak, zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Pola oznaczone gwiazdką * obowiązkowe.