Projekt na listopad 2018

Szkolenia biblijne w Azji Środkowej

W kilku krajach Azji Środkowej rządy dążą do zwiększenia kontroli nad społeczeństwem. Szczególnie dotknięci są konwertyci oraz chrześcijanie z wolnych kościołów. Niezarejestrowane kościoły są inwigilowane, przeszukiwane a pracownicy są aresztowani. Ciągły nadzór grozi sparaliżowaniem życia kościelnego.

Zdjęcie: Szkolenie biblijne w jednym z nielegalnych kościołów
Zdjęcie: Szkolenie biblijne w jednym z kościołów

Chrześcijanie nawróceni z islamu są również konfrontowani z prześladowaniami ze strony rodziny oraz środowiska. Z Waszą pomocą, Open Doors może w Azji Środkowej prowadzić różne szkolenia biblijne, aby wzmocnić chrześcijan w środku tych wyzwań, tak aby mogli wytrzymać tę presję i nadal odważnie naśladować Jezusa. W seminariach na temat przygotowania się do nadchodzących prześladowań i radzenia sobie z nimi, uczestnicy poruszają ten temat z biblijnej perspektywy i uczą się od braci w wierze, którzy już doświadczyli prześladowań. Prowadzenie intensywnych studiów biblijnych pomaga chrześcijanom zakorzenić się w Słowie Bożym i wzrastać w wierze. Ponadto istnieją kursy mające na celu wzmocnienie małżeństw i rodzin, które są szczególnie zagrożone w sytuacjach ucisku.

Ogromnie dziękujemy za umożliwienie tej służby poprzez Wasze wsparcie finansowe!

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wybrać z listy: „Projekt 11/2018“. 

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

 

DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.