Projekt na czerwiec 2017

Wzmocnienie wierzących w Etiopii

W Etiopii chrześcijanie doświadczają prześladowania ze wszystkich stron. Ze strachu przed zamieszkami rząd mocno ograniczył: wolność religii, słowa oraz wolność do zgromadzeń, przez co normalne życie kościołów jest prawie niemożliwe. Chrześcijanie często są dyskryminowani w społeczeństwie – czy to w sprawach komunalnych, czy w miejscach pracy. Natomiast chrześcijanie nawróceni z islamu, bądź wierzeń animistycznych muszą dodatkowo liczyć się z wrogością ze strony swoich rodzin. Niektórzy wierzący byli torturowani lub zostali zabici z powodu swojej wiary. Stale dochodzi także do brutalnych zamachów, w których niszczone są domy i kościoły.

Monatsprojekt
Zdjęcie: Seminarium dla kobiet po traumie


Dzięki waszej pomocy Open Doors poprzez swoich miejscowych partnerów zorganizowało wiele projektów, aby wesprzeć etiopskich chrześcijan w ich trudnej sytuacji. Zaliczają się do tego seminaria dotyczące biblijnych reakcji na prześladowanie, jak również projekty gospodarcze i samopomocowe. Ta pomoc jest niezbędna szczególnie dla chrześcijan, którzy popadli w ogromne kłopoty, by zapewnić przetrwanie swojego lokalnego kościoła. Dzięki specjalnym szkoleniom dla liderów, kursom uczniowskim i połączeniom różnych grup chrześcijańskich tamtejszy Kościół się umacnia. Dzięki waszym darowiznom przyczyniacie się do tego, że Ewangelia jeszcze bardziej rozprzestrzenia się w tym kraju – na przykład poprzez szkolenie misjonarzy lub dystrybucję Biblii. Ogromnie dziękujemy, że wstawiacie się po stronie naszych etiopskich sióstr i braci!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłaty w tytule dopisać: "Projekt 07/2017".

Jeśli projekt ten, zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przesłane do wsparcia podobnej akcji.

 

Wesprzyj