POMOC KOŚCIOŁOWI W INDIACH

Projekt na lipiec 2020 r.

Wielu indyjskich chrześcijan na obszarach wiejskich żyje w biedzie. Nie mają żadnego wykształcenia ani przygotowania zawodowego. Wypchnięci poza margines społeczny często nie mają środków do życia. Nie mają z czego utrzymać swoich rodzin. Aby im pomóc Open Doors, za pośrednictwem lokalnych partnerów, realizuje różne projekty samopomocowe, w tym szkolenia zawodowe.

Projekt na lipiec 2020
Zdjęcie: Uczestniczka kursu krawieckiego

 

Lalita* ukończyła kurs dla krawcowych. Mówi: »Mam trójkę dzieci, a nasze utrzymanie zależało wyłącznie od mojego męża, który pracuje jako robotnik najemny. Odkąd staliśmy się chrześcijanami, jesteśmy dyskryminowani w naszej społeczności. Teraz mogę pracować jako zawodowa krawcowa i wpierać rodzinę swoimi zarobkami«. W całym kraju partnerzy Open Doors prowadzą 15 ośrodków szkoleniowych, w których prześladowane chrześcijanki takie jak

 

Lalita mogą uczyć się zawodu. Ma to dla nich i dla ich rodzin wielkie znaczenie. »Chcemy również duchowo wzmacniać prześladowane kobiety«, wyjaśnia Richa*, nauczycielka w jednym z ośrodków. »Dlatego wszystkie zajęcia rozpoczynamy od rozważania Pisma Świętego i wspólnej modlitwy. To pomaga im stać się silnymi w wierze«. Bardzo dziękujemy Wam za umożliwianie realizacji projektów samopomocowych!

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 07/2020«

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych chrześcijanom z prześladowanego Kościoła!

 

Wesprzyj

 

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.