Projekt na maj 2017

Nauczyć się naśladować Jezusa

Monatsprojekt

Gdy muzułmanie nawracają się do Jezusa, znajdują się dopiero na początku swojej drogi. Muszą nauczyć się, co to znaczy naśladować Jezusa. Wcześniej to islam określał każdy szczegół ich codzienności. Ich dotychczasowa religia była skierowana na wykonywanie różnych obowiązków – ich dzień przesiąknięty był mnóstwem reguł i zasad. Zmieniło się to, gdy postanowili żyć z Jezusem. Nie otrzymali żadnego katalogu z nowymi regułami zachowania, ale żyją osobistą relacją z Jezusem, która ma na celu stawanie się coraz bardziej podobnym do Niego.

Open Doors wspiera lokalnych partnerów, którzy towarzyszą byłym muzułmanom na tej nowej drodze. Media dają coraz więcej możliwości do kontaktu z chrześcijanami i do nauczania ich. Jeden z pracowników wyjaśnia: "Import Biblii może być tak jak wcześniej nielegalny, jednak wierzący mają łatwy dostęp do Bożego Słowa w internecie. Telewizja satelitarna i internet burzą mury, które dziesiątki lat oddzielały ten kraj od Ewangelii".

Wasze wsparcie umożliwia kontynuowanie i wzmacnianie tej służby w islamskim świecie. Ogromnie dziękujemy za Wasze modlitewne i finansowe zaangażowanie w naszą służbę!

 

Bardzo prosimy by przy dokonywaniu wpłaty w tytule dopisać: "Projekt 05/2017".

Jeśli projekt ten, zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przesłane do wsparcia podobnej akcji.
 

 

Wesprzyj