SILNI W CZASIE BURZY

Projekt na maj 2020 r.

Chrystus w swych przypowieściach używał przykładu latorośli. Prawie każdy z nas ma w domu jakąś roślinę. Niektóre z roślin są bardziej odporne, inne mniej. Niektóre chorują i wówczas wkraczamy do akcji. Opiekujemy się wtedy taką rośliną, odpowiednio nawadniamy i nawozimy. Podobnie jest z Kościołem – prześladowani chrześcijanie potrzebują naszej pomocy! Dlatego też Open Doors, we współpracy z lokalnymi chrześcijanami, prowadzi seminaria przygotowujące na prześladowania.

Uczestnicy seminarium
Uczestnicy seminarium


Seminaria te zwykle trwają kilka dni i noszą tytuł »Silni w czasie burzy«. Uczą podstaw wiary, poruszają temat prześladowań, cierpienia i zmagań, ale też zaufania Bogu w tak trudnym czasie czy przebaczenia. Zawierają również świadectwa chrześcijan, którzy doświadczyli ucisku z powodu swojej miłości do Jezusa.

Seminaria zawierają również praktyczne informacje na te¬mat praw i ustaw gwarantujących wolność religijną oraz tego gdzie szukać wsparcia i pomocy. Bardzo cenna jest możliwość doświadczenia wspólnoty z innymi chrześcijanami, dzięki cze¬mu nie czują się osamotnieni i bezbronni.

Takie doświadczenia są udziałem Anh* z Wietnamu, który został aresztowany i przesłuchiwany przez wiele godzin zaraz po tym, jak wziął udział w seminarium: »Dziękuję Bogu szczególnie po tym, jak doświadczyłem prześladowań ze strony lokalnych władz. Seminarium uświadomiło mi rzeczywistość prześladowań. Pozwoliło mi też zachować spokój i nie tracić odwagi. Dzięki temu byliśmy w stanie zareagować przyjaźnie, kiedy przyszli urzędnicy i nękali nas. Mogłem nawet powiedzieć im Ewangelię«.

Dziękujemy bardzo, jeśli poprzez swoją modlitwę i wsparcie finansowe umożliwicie uciskanym wierzącym uczestniczenie w seminariach na temat tego, jak radzić sobie z prześladowaniami!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 05/2020«

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych chrześcijanom z prześladowanego Kościoła!

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.