POMOC W ODBUDOWIE

Projekt na październik 2020 r.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat około 40 % irackich chrześcijan opuściło swoją ojczyznę. Jeśli ta tendencja się utrzyma, wkrótce w Iraku nie będzie chrześcijan. Dalia, Mathi oraz Faraydoun zdecydowali się zostać. We współpracy z lokalnymi partnerami, Open Doors niesie pomoc i nadzieję, aby iraccy chrześcijanie uwierzyli, że mogą jeszcze odbudować swoje życie tam, skąd zostali wypędzeni.  Aby chcieli zostać, musimy im pomóc w podstawowych kwestiach bytowych.

Zdjęcie: Odbudowa kościoła w Karakosz
Zdjęcie: Odbudowa kościoła w Karakosz

Darczyńcy Open Doors umożliwili odbudowę prawie 2 tys. zniszczonych w działaniach wojennych domów, szkół i innych instytucji edukacyjnych. Jednak to nie koniec. Pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Działania Open Doors obejmują projekty samopomocowe, takie jak mikropożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, które dają chrześcijanom perspektywę zawodową i możliwość utrzymania rodzin. Ogromnie dziękujemy, jeśli wspierasz tę pracę poprzez swoje modlitwy i finansowo, a tym samym umożliwiasz chrześcijanom pozostanie w Iraku! 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 10/2020«

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych chrześcijanom z prześladowanego Kościoła!

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.