UCZYNIĆ NIEMOŻLIWE

Projekt na sierpień 2020 r.

Społeczność chrześcijańska w Afryce Zachodniej jest osłabiona nie tylko przemocą, jakiej doświadcza z rąk prześladowców, ale także trudnościami w uporania się z traumą, problemami emocjonalnymi, wykluczeniem. Wiara naszych sióstr i braci jest poddawana wielkiej próbie. Wydawałoby się, że grozi jej całkowite zniszczenie, że zostanie starta na proch. Po tym, czego doświadczają, raczej spodziewalibyśmy się z ich strony chęci odwetu i nienawiści, nie przebaczenia i pokoju.

 

Na zdjęciu Damaris
Na zdjęciu Damaris

Jednakże my chrześcijanie jesteśmy wzywani do błogosławienia prześladowców, do odpowiedzi miłością i przebaczeniem. Taka postawa jest możliwa tylko z pomocą Pana Jezusa, dzięki Duchowi Świętemu, który został dany Jego Kościołowi.

 

Razem możemy pomóc naszym prześladowanym siostrom i braciom, modląc się o uzdrowienie i moc przebaczenia dla nich, a także ofiarując im praktyczne wsparcie. Open Doors pomaga w różnych krajach Afryki Zachodniej w zakresie duszpasterstwa, dystrybucji pomocy humanitarnej, realizacji projektów socjoekonomicznych, seminariów przygotowujących do radzenia sobie z prześladowaniami. Damaris z Czadu, która po szkoleniu Open Doors wraz z innymi chrześcijankami utworzyła grupę wsparcia, aby zachęcać i pomagać sobie nawzajem w przedsięwzięciach biznesowych, powiedziała: »Bóg wysłuchał naszych modlitw! Wasze szkolenie pomogło mi nie tylko w kwestiach materialnych, ale również dlatego, że znalazłam radość, pokój i miłość we wspólnocie«

 

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 08/2020«

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych chrześcijanom z prześladowanego Kościoła!

 

 

Wesprzyj

 

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.