Wzmocnić spętanych kajdanami

Życie chrześcijan w Korei Północnej jest niewyobrażalnie wielkim wyzwaniem. Siły ciemności próbują ich zniewolić. Ograniczana jest ich wolność we wszystkich dziedzinach życia. Posiadanie Biblii jest niebezpieczne dla życia, a czytanie jej jest możliwe tylko przy zachowaniu największych środków ostrożności. Organizowanie spotkań z innymi wierzącymi niesie z sobą także ogromne ryzyko.

Z tego też powodu istnieje ogromna potrzeba duchowego ożywienia. Jednak to nie wszystko. Wielu ludzi w Korei Północnej cierpi z powodu niedożywienia. Dotyka to chrześcijan w takim samym stopniu jak i resztę społeczeństwa.

Widok na Koreę Północną z Korei Południowej
Widok na Koreę Północną z Korei Południowej

Dzięki Twojemu wsparciu Open Doors może zapewnić chrześcijanom z Korei Północnej niezbędne zaopatrzenie oraz szkolenia biblijne głównie za pośrednictwem naszych partnerów z Chin. Nasi bracia i siostry są bardzo wdzięczni za tę pomoc, co najlepiej odzwierciedli wiadomość od tamtejszego chrześcijanina: »Nie można wyobrazić sobie samochodu bez silnika. Tak my nie możemy sobie wyobrazić, jak moglibyśmy przeżyć bez Waszej opieki, obecności, wsparcia i miłości do nas – chrześcijan. Ilekroć jesteśmy konfrontowani z silnymi przeciwnościami pamiętamy, że się o nas troszczycie«.

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 09/2019«

 

Wesprzyj

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych chrześcijanom prześladowanego Kościoła!