SOLIDNY FUNDAMENT

Projekt na wrzesień 2020 r.

Chrześcijanie stanowią niecałe 9% ludności Wietnamu. Większość z nich mieszka na południu kraju. Mała grupa chrześcijan zamieszkuje górzyste wioski na północy. Większość z nich to konwertyci, a zmiana wiary wiąże się z szykanami i prześladowaniem ze strony najbliższych i lokalnej społeczności.

Projekt 09 2020
Zdjęcie: uczestnicy szkolenia

»Wielu chrześcijan z regionów górskich przyjęło wiarę dzięki audycjom radiowym. Nie mają możliwości pogłębiania swojej wiary«, mówi Thanh*, partner Open Doors. Dlatego tak ważne jest położenie mocnego fundamentu dla ich wiary. Jest to możliwe jedynie poprzez poznawanie Pisma Świętego. Aby wspierać nowonawróconych chrześcijan i szkolić liderów, korzystając z pomocy Open Doors, Thanh założył na północy kraju szkołę biblijną, do której chrześcijanie mają ułatwiony dostęp. Jest to tajna mobilna szkoła biblijna: jej oddziały znajdują się w regionach, gdzie chrześcijanie są szczególnie prześladowani. Dziękujemy za Waszą pomoc!   

 

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 09/2020«

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych chrześcijanom z prześladowanego Kościoła!

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.