Oblicza Prześladowań

2019_Oblicza Przesladowan_Naomi

Kiedy rodzina wynajmuje zabójców

Po tym jak Naomi z Mali zostaje chrześcijanką

Ojciec Naomi*, wpływowy imam, przeniósł się z rodzinnego Egiptu do Mali, aby szerzyć islam poprzez pisma i kazania. Kiedy Naomi miała osiem lat jej ojciec zmarł. Została adoptowana przez wujka, który zapisał ją do międzynarodowej szkoły chrześcijańskiej, aby mogła uzyskać dobre wykształcenie. Początkowo Naomi nienawidziła wszystkiego co chrześcijańskie. Jednak im częściej miała kontakt z chrześcijanami, tym bardziej czuła się przyciągana do Jezusa Chrystusa.

Zdjęcie: Naomi z Mali
Zdjęcie: Naomi z Mali

W wieku 12 lat postanowiła zostać chrześcijanką. Jej rodzina była wzburzona i wyrzekła się dziewczyny. Chrześcijańscy misjonarze przyjęli Naomi, ale kiedy wrócili do ojczyzny, musiała ponownie zamieszkać ze swoimi bliskimi. Nękali ją każdego dnia. Już jako nastolatka poślubiła chrześcijanina i miała nadzieję, że będzie z nim mogła żyć w spokoju.

Zdeterminowani, by opowiadać o miłości i przebaczeniu

Jednak ich krewni nadal wywierali na nich presję i nawet zatrudniali islamskich bojowników, aby zabili lub przynajmniej zastraszyli parę. Kilkakrotnie uszli z życiem, ale podczas podróży służbowej mąż Naomi został zastrzelony przez islamistów. Natomiast ona nadal doświadcza wrogości ze strony swojego otoczenia, ale jest zdeterminowana, aby odpowiadać miłością i przebaczeniem.

 

*Imię ze względów bezpieczeństwa zostało zmienione
 

 

Naomi z Mali