Maj 2022

Pomoc dla chrześcijan w Afryce Zachodniej

Chrześcijanie w Afryce Zachodniej potrzebują naszej modlitwy, opieki duszpasterskiej oraz wsparcia materialnego. Prowadzone przez Open Doors programy skupiają się na zaopatrzeniu chrześcijan w żywność, leki oraz zapawnieniu miejsca zamieszkania. Kluczowe znaczenie mają projekty samopomocowe, które umożliwiają prześladowanym chrześcijanom osiągnięcie niezależności ekonomicznej.

 

Rabo i jej stragan z jedzeniem
Rabo i jej stragan z jedzeniem

Dzięki Twojemu wsparciu Open Doors może pomagać chrześcijanom takim jak Rabo, wdowa z Nigerii, której mąż został zamordowany przez Boko Haram w 2014 r. »Poznałam pracowników Open Doors w 2015 r., gdy zaopatrywali uchodźców wewnętrznych w Yoli w artykuły spożywcze. Pomoc ta nadeszła w czasie, gdy w obozie dla uchodźców nie było już nic do jedzenia. Dzięki niej mogłam w ciągu trzymiesięcznego pobytu w obozie wyżywić swoją rodzinę. Pracownicy Open Doors pomogli mi również pokryć koszty związane z edukacją dzieci [...]. W 2019 r. otrzymałam specjalną pożyczkę dla wdów.

Z tym wsparciem, rozbudowałam swoje stoisko z jedzeniem. Cieszę się, ponieważ zysk mogłam przeznaczyć na otwarcie sklepu spożywczego. [...] Dziś, dzięki wsparciu Open Doors, nareszcie możemy jeść i spać w domu, a moje dzieci chodzą do szkoły«. Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam niesienia pomocy prześladowanym chrześcijanom takim jak Rabo!

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 05.2022«

* imię zmieniono

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!