NOWE PERSPEKTYWY

Projekt na czerwiec 2020 r.

Prześladowanie z powodu wiary często sprawia, że chrześcijanie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Niektórzy tracą pracę, bo są chrześcijanami, inni w ogóle nie mogą jej znaleźć a jeszcze inni są odrzucani przez swoje rodziny z powodu tego, że uwierzyli w Chrystusa. Muszą radzić sobie bez wsparcia krewnych i lokalnej społeczności. Wdowy po zamordowanych mężach nagle stają w obliczu wyzwania związanego z koniecznością wyżywienia całej rodziny.

Projekt miesięczny
George Dali z Syrii przed swoim sklepem elektronicznym, który mógł otworzyć przy pomocy Open Doors.

Dodatkowo wielu chrześcijan w Azji i Afryce reprezentuje najniższe warstwy społeczne, nie mając żadnego wykształcenia, są zmuszeni do życia w biedzie. Open Doors, przy współpracy z lokalnymi kościołami i partnerami, prowadzi różne projekty socjoekonomiczne, począwszy od kursów czytania i pisania, poprzez szkolenia zawodowe, aż po udzielanie mikrokredytów na założenie małej firmy. 

Dziękujemy bardzo, jeśli poprzez swoją modlitwę i wsparcie finansowe umożliwicie uciskanym wierzącym uczestniczenie w seminariach na temat tego, jak radzić sobie z prześladowaniami!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 06/2020«

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych chrześcijanom z prześladowanego Kościoła!

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.