PRZEŚLADOWANIE I PRZEBUDZENIE

W Mjanmie od dziesięcioleci trwa wojna domowa. Wśród ludności rośnie nacjonalizm buddyjski. Krajowi grozi powrót do dyktatury wojskowej po zamachu stanu, który miał miejsce na początku lutego. Chrześcijanie stoją w obliczu wielkich wyzwań. Jednak w tej trudnej sytuacji widać też działanie Boga – ludzie odwracają się od buddyzmu oraz kultu duchów i idą za Jezusem. Często towarzyszą temu poważne prześladowania. Razem możemy pomóc chrześcijanom z Mjanmy, aby odważnie podążali za Chrystusem świadcząc o Nim w tym pełnym napięć czasie.

.

Projekt pomocy czerwiec
Zdjęcie: Seminarium w Mjanmie na temat radzenia sobie z prześladowaniami.

 

Dzięki twojemu wsparciu Open Doors z pomocą lokalnych partnerów może na różne sposoby pomagać chrześcijanom w Mjanmie. W ramach działań pomocowych, obok dystrybucji Pisma Świętego i literatury chrześcijańskiej, Open Doors organizuje kursy, takie jak np. seminaria na temat radzenia sobie z prześladowaniami, kursy uczniowskie czy kursy dokształcające liderów wspólnot. Poprzez projekty samopomocowe i dystrybucję pomocy humanitarnej wspierani są potrzebujący chrześcijanie tacy jak U Myint Aung* i jego rodzina. »Kiedy otrzymuję pomoc i zachętę od moich sióstr i braci w wierze, uświadamiam sobie, że nasz Bóg troszczy się o nas i nigdy nas nie opuszcza. Bardzo dziękuję!« – powiedział U Myint Aung po otrzymaniu żywności

*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 06.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!