Czerwiec 2022

Pomoc chrześcijanom w Azji Środkowej

»Dzięki waszym modlitwom i wsparciu możemy przetrwać w tym wrogim środowisku« – mówi Rusłan*, lider kościoła. Jest w kontakcie z Open Doors od 13 lat. Rusłan opowiada o wspólnocie, która została wykluczona z wioski zamieszkanej w większości przez muzułmanów. Ich dzieci nie mogły uczęszczać do szkoły, nie mogli wypasać bydła na wspólnych pastwiskach, ani korzy- stać z wody do nawadniania swoich pól.

 

Chrześcijańska rodzina
Rodzina lidera cieszy się z otrzymanych paczek

Chrześcijanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Rusłan zwrócił się o pomoc do lokalnych partnerów Open Doors. »Otrzymaliśmy siano, wodę, maszyny do szycia i inne środki, dzięki którym mogliśmy zarobić na swoje utrzymanie«. Open Doors wspiera prześladowanych chrześcijan w Azji Środkowej poprzez dostarczanie pomocy humanitarnej, realizowanie projektów samopomocowych, udzielanie mikropożyczek i organizowanie szkoleń zawodowych, ale także poprzez udzielanie pomocy prawnej oraz dystrybucję Biblii i literatury chrześcijańskiej. Bardzo dziękujemy za wsparcie tych inicjatyw.

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 06.2022«

* imię zmieniono

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!