Kwiecień 2022

Gotowi stawić czoła prześladowaniom

Najsilniejszych prześladowań w Chinach doświadczają obecnie chrześcijanie nawróceni z islamu lub buddyzmu. W ostatnich latach sytuacja pozostałych chińskich chrześcijan również uległa znacznemu pogorszeniu. Open Doors wspiera ich poprzez różne działania.

 

Projekt pomocy Kwiecień 2022
Spotkanie chrześcijan nawróconych z buddyzmu

Lokalni partnerzy wzmacniają chrześcijan poprzez szkolenia i dostarczanie materiałów biblijnych, aby zakorzenieni w wierze mogli oprzeć się prześladowaniom. W przypadku chrześcijan nawróconych z islamu lub buddyzmu programy te są dostosowane do ich specyficznych uwarunkowań kulturowych. Dzięki temu treści na temat wiary stają są bardziej zrozumiałe. Ważną rolę odgrywa szkolenie liderów młodzieżowych i opracowywanie nowych sposobów nauczania młodego pokolenia. Ze względu na zwiększony nadzór, coraz więcej kościołów dzieli się na mniejsze grupy, dlatego kluczowe jest również szkolenie liderów małych grup. Bao* uczestniczył w takim seminarium w zeszłym roku. »Jestem bardzo podbudowany« − mówi. »Moja grupa jest teraz o wiele bardziej zaangażowana. Omawiamy sposoby radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego na podstawie Słowa Bożego, a następnie uczestnicy stosują te sposoby bezpośrednio w swoim życiu«. Dziękujemy bardzo za wsparcie tego i innych projektów, mających na celu wzmocnienie chińskich chrześcijan.

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 04.2022«

* imię zmieniono

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!