PROJEKTY SAMOPOMOCOWE

Prześladowania często doprowadzają chrześcijan do egzystencjalnej rozpaczy: niektórzy tracą pracę, inni z powodu Jezusa są odrzucani przez rodzinę i tracą wsparcie najbliższych. Wdowy po zamordowanych chrześcijanach nagle zdane na własne siły muszą zapewnić utrzymanie swoim rodzinom. Pandemia i związane z nią restrykcje jeszcze bardziej pogarszają sytuację.

Projekt na lipiec 2021
Kilka lat temu mąż Abebu został zamordowany. Partnerzy Open Doors zapewnili jej i jej dzieciom pomoc, kiedy musiała zamknąć swój biznes z powodu pandemii.

 

Mąż Sabitri* z Nepalu stosował wobec niej przemoc, od kiedy nawróciła się do Jezusa Chrystusa. Po pewnym czasie również jej synowie zostali chrześcijanami. Mąż pobił Sabitri tak dotkliwie, że trafiła do szpitala na oddział intensywnej terapii. Sabitri wyprowadziła się z domu wraz z synami, a partnerzy Open Doors pomogli im zbudować nowy dom. »Dziękuję Bogu za Jego miłość i opiekę. Bóg zaopatrywał nas przez partnerów Open Doors. Wasze wsparcie dla mojej rodziny jest naprawdę bezcenne i ważne« – powiedziała Sabitri. Dziękujemy Wam bardzo za to, że dzięki Waszym modlitwom i darowiznom możemy pomagać chrześcijanom takim jak Sabitri i jej synowie!

*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 07.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Weitere Themen

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!