Lipiec 2022

Biblie i literatura religijna

»Otrzymaliśmy od was Biblie – jestem Wam za to bardzo wdzięczny« – mówi Vernkeo* z Laosu. Uwielbia czytać Pismo Święte i pogłębiać swoją wiedzę o Jezusie: »Biblia jest jak lustro, w którym odbija się moje życie – koryguje mnie i pomaga mi iść śladami Jezusa. Czytanie Biblii umacnia moją wiarę; jest pokarmem dla mojej duszy«.

Projekt na lipiec 2022
Sabah w swoim pokoju z książkami

Ponieważ w prześladowanym Kościele jest ogromne zapotrzebowanie na Pismo Święte i literaturę chrześcijańską, partnerzy Open Doors dostarczają je prześladowanym braciom i  iostrom, takim jak Vernkeo z Laosu, czy 65-letni Sabah z Iraku. »Biblia jest moim najlepszym przyjacielem« – mówi Sabah. Doświadczył mocy Słowa Bożego, będąc przez 10 lat jeńcem wojennym: »Czytałem na głos wersety z Biblii i rozmawiałem o nich z chrześcijańskimi współwięźniami. Mój przyjaciel Mohammed nie brał udziału w rozmowach, ale przysłuchiwał się im z daleka. Wkrótce i on został wyznawcą Chrystusa. Jego otoczenie tego nie zaakceptowało; kiedy wrócił do domu, został zamordowany z powodu swojej wiary w Jezusa«. Dziś Sabah opowiada o Bogu najmłodszym. Partnerzy Open Doors wspierają jego posługę, dostarczając mu książki dla dzieci. Bardzo dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu Open Doors może dostarczać chrześcijanom takim jak Vernkeo i Sabah chrześcijańską literaturę! 

* imię zmieniono

 Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 07.2022«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!